Öne Çıkanlar SÜFYAN EMİROĞLU KURTULUŞ COŞKUSU 96. KEZ YAŞANDI BARO SAVCI KİRAZ İÇİN BİR ARAYA GELDİ DONDURMA FESTİVALİ MÜJDESİ Olimpik gün yürüyüşüne büyük ilgi

Bu haber kez okundu.

TÜRKİYE VE DÜNYA EKONOMİSİ 2014
 Konukoğlu, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği’nin (ASKON), Çırağan Sarayı’nda düzenlediği “Türkiye ve Dünya Ekonomisi 2014” konulu panele katıldı.

ASKON Genel Başkanı Mustafa Koca’nın yönettiği panelin konuşmacıları arasında, İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Tuna, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkan Yardımcısı Arda Ermut ve STRATFOR Enstitüsü Kurucusu Dr. George Friedman da yer aldı.

Türkiye’nin gelecek 10 yılını sanayici gözüyle değerlendiren Konukoğlu, “Türkiye’de sanayiciler sermayelerinin çok üzerinde yatırım yapıyorlar. Yatırım yaparken kazancınızın 5, cironuzun 2 mislinden fazlasına borçlanmayın. Borç 2-3 yılda ödenebilir olmalı” diye konuştu.

GAZİANTEP’İN ÖRNEK BAŞARISI

Gaziantep’in bilinçli büyüme gösterdiğini ve bu sayede Türkiye’nin 1984 yılında yaptığı ihracatı gerçekleştirme başarısını gösterdiğini anlatan Konukoğlu, şöyle devam etti:

“O tarihte bunu söyleselerdi kim inanırdı? Hayal kurun. Hayal olmazsa hedef, hedef olmazsa başarı olmaz. Kurduğunuz hayal ne yapılırsa yapılsın erişilmez, çaba göstermeden erişilir olmamalı. 2023 yılı hedeflerine hayalimiz olarak bakalım ve hedeflere ulaşmak için milletçe var gücümüzle çaba gösterelim. Türkiye’nin 2023 yılında 500 milyar dolarlık ihracat hedefi hayal değil. Hayalini kurmazsak hedefimize alamayız.

Geçmişte AB içerisinde olamadığımız için üzülüyorduk. AB içinde olmak için çaba gösteriyorduk. Ama belki de AB içerisinde olmadığımızdan dolayı AB ülkelerindeki krizlerden az etkilendik.Türkiye iyi yolda. Kim ne derse desin, bu ülkede güzler işler yapılıyor. Bugünleri de gördük. Gerçi ayağımızdan çekiyorlar ama bir gün ellerinde kalan ayağımızdaki çizme ile birlikte kuyunun dibine inecekler.”

Türkiye’de yerli malı kullanımının artırılması gerektiğini ve bu yönde Hükümet’in çok önemli ve ciddi adımlar attığını ifade eden Konukoğlu, Türkiye’nin geleceğinden korkulmamasını istedi.

Konuşmaların ardından panelistlere ASKON Genel Başkanı Mustafa Koca tarafından plaket verildi. 


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol