banner746

banner750

banner727

TRABZON-KAHRAMANMARAŞ KARDEŞLİĞİ

22 Eylül 2017 Cuma 18:23
Bu haber 415 kez okundu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenecek olan 1. Uluslararası Kahramanmaraş Dondurma ve Kültür Sanat Festivali kapsamında Kahramanmaraş’a gelen Trabzon Büyükşehir Belediyesi Folklor Ekibi güzel bir gösteri sundu.

TRABZON-KAHRAMANMARAŞ KARDEŞLİĞİ
 Kültürpark Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen gösteri programında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Engelliler Folklor Ekibi ile Trabzon Büyükşehir Belediyesi Folklor Ekibi elele vererek kardeşçe bir gösteri gerçekleştirdiler.

 

Gösteri sonrası kısa bir açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Ayşe Taşkıran: “Büyükşehir Belediyemizde bu yıl ilk defa yapılan 1. Uluslararası Kahramanmaraş Dondurma ve Kültür Sanat Festivali kapsamında kardeş şehrimiz Trabzon’dan Folklor Ekibimiz geldi. Burada Engelliler Şube Müdürlüğümüz bünyesinde kurduğumuz Folklor Ekibi ile kaynaştılar ve çok güzel gösteriler sundular. Ben hem Trabzon’dan gelen hem de ülkemizi diğer illerinden ve diğer ülkelerden gelen tüm Halk Oyunları Ekiplerimize ve Halk Dansları Topluluklarına festivalimize ve şehrimize hoş geldiniz diyorum. Bu gösteriler festivalimizin ilk gösterileri oldu. 24 Eylül 2014 Pazar gününe kadar devam edecek olan festivalimize tüm halkımızı davet ediyoruz” diye konuştu.

Her iki folklor ekibi de gösterilerin ardından Festival Kortejin2e katılmak üzere yürüyüş alanına geçtiler.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder