banner746

banner750

banner727

TİYATRO; “ESKİ KÖYE YENİ ADET”

15 Haziran 2012 Cuma 08:37
Bu haber 1531 kez okundu

Kahramanmaraş Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek Kütüphanesi Tiyatro Topluluğu’nun sergilediği oyun seyircileri hem güldürdü hem de düşündürdü.

TİYATRO; 'ESKİ KÖYE YENİ ADET”
 Necip Fazıl Kısakürek Kütüphanesi Tiyatro Topluluğu sergilediği skeç, oyun ve şiir bölümleriyle davetlilere unutulmaz bir gece yaşattı.

Küçükler kategorisinde Kabadayı Okulu ve Güzeller Yarışması isimli skeçlerle davetliler gülmekten kırılırken, Eski Köye Yeni Adet isimli tiyatro oyunu hem güldürdü hem de düşündürdü.

Eski köye yeni adet isimli oyunda bir ağanın kızını istemeye gelen üç aile arasında yapılan yarışma irdeleniyor.

Şiir okuma bölümünde ise Necip Fazıl Kısakürek Kütüphanesi Tiyatro Topluluğu Kurucusu Mihrimah Seyithanoğlu’nun Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı Küfe isimli şiiri dramatize edilerek okunması salonda ayrı bir hava estirirken diğer oyuncuların okuduğu şiirler de beğeni ile dinlendi.


Şehrimizin çiçeği burnunda şairlerinden Şaduman Açoğlu’nun kendi yazıp okuduğu ‘Yok çare’ isimli şiir de oldukça beğeni topladı.

Tiyatro oyununu başta Belediye Başkan Yardımcısı Cevdet Kabakcı ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mustafa Semerci ve çok sayıda davetliler izledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder