Öne Çıkanlar TERÖRÜ LANETLENİYORUZ ULAŞIMDA TIKANAN DAMARLAR AÇILIYOR! SOKAK TABELALARI DEĞİŞTİRİLİYOR KARAKTERLERİ TANIMAK ZORUNDAYIZ! TES-İŞ SENDİKASINA ZİYARET

Bu haber kez okundu.

TİCARET LİSESİ MEZUNLARI PİLAV GÜNÜNDE
 Ticaret Lisesi bahçesinde tertip edilen pilav gününün açılış konuşmasından önce, hafta başında Soma ilçesindeki maden faciasında hayatını kaybeden 301 madenci için saygı duruşu yapıldı, bunu istiklal marşı takip etti.

Günün açılış konuşmasını yapan Tertip Komitesi Başkanı Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Ahmet Karacan, misafirleri selamladı, bu okuldan çıkan öğrencilerin hayata 1-0 önde başladığını söyledi.

“Sevda denilen şey yaşayan hatıralardır “Türk sanat müziği şarkılarından birinin bu güzel sözünü hatırlatarak konuşmasına devam eden Tertip Komitesi Başkanı Ahmet Karacan, herkesin, her öğrencinin bu okulda ayrı birer hatırası olduğunu ifade etti; Okulumuzun 50. yıldönümünde eski ve yeni mezunları bir arada görmek çok gurur verici. Amacımız, okulumuzun kuruluşunun 50. yılı olması sebebiyle, bu yıl birincisini düzenlediğimiz ve gelenekselleşmesini arzu ettiğimiz pilav günümüzün hayırlı olması dileklerimle, başta bugün tertip edilmesi için benimle birlikte olan tertip komitesinde çalışan arkadaşlarıma, okul müdürümüze ve personellerine, sponsorlarımıza katkılarından ötürü teşekkür ederim.” dedi.


SOMA’DA HAYATINI KAYBEDNELER İÇİN

Tertip Komitesi Başkanı Karacan, konukları tekrar selamladı, okula emeği geçen ve ebediyete intikal edip, bugün burada olmayan öğretmenlere, mezunlara ve yakın zamanda yaşanan Soma maden Ocağı felaketinden dolayı hayatını kaybedenleri andı.

Karacan’ın konuşmasından sonra sırasıyla söz alan Ticaret Lisesi Okul Müdürü Fahrettin Kerim Üstündağ, yarım asırlık çınarın her geçen gün büyüdüğünden söz eti, sonra sırasıyla Milli Eğitim Müdürü Mesut Alkan, Mali Müşavirler Odası Başkanı Arif Şen, 30 Mart mahalli seçimlerinde MHP’den Büyükşehir belediye başkan adayı olan Prof.Dr.Tahir Akgemci mezunları tebrik etti, siyaset bittiği için konuşmasını kısa keseceğini söyledi.


Müftü Muhammed Gevher de günün anlamına ilişkin birkaç cümle sarf ettikten sonra, hayır ve bereket duasında bulundu.

Konuşmaların ardından konuklara pilav ikramı yapıldı.

Ticaret Lisesinin pilav gününe katılanlar arasında ayrıca, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, CHP eski milletvekili Kemal Sağ yanında çok sayıda mezun katıldı. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol