Öne Çıkanlar GÖKSUN BELEDİYESİNDEN BİR İLK DAHA KIZ İSTEME 2015 MODEL İSKEP 8. KEZ ANLATILDI KMSDE YENİ PATRON ERDAL ALPASLAN KAHRAMANMARAŞ REKORA DOYMUYOR

Bu haber kez okundu.

TEMİZKAN'DAN HANIMLARA DEV PROJE
 MHP Onikişubat Belediye Başkan Adayı Yusuf Temizkan, 8 Mart Dünya Kadınlar günü etkinliklerine ilk olarak MHP Dulkadiroğlu Av. Neslihan Koca Nergiz'in seçim bürosundaki Kadınlar günü programında katıldı. Av. Neslihan Koca Nergiz'in seçim bürosundaki Kadınlar Günü programına katılan kadınlarla bir araya gelirken, daha sonra Beren Cafe'de ki Cumhuriyet Kadınları Derneği'nin düzenlemiş olduğu Kadınlar Günü programına katıldı. Beren Cafe'deki Cumhuriyet Kadınlarıyla kısa bir sohbet eden Temizkan, bir toplumun en temel taşı olan kadınlarımızın huzur ve mutluluğu için çalışacağız diyerek, "Kadınlarımız toplumumuzun en temel taşlarıdır. Toplumumuzun en temel taşı olan kadınlarımız, hem bizlerin dostları, arkadaşları, sevgisi, şefkati, hem de bizlerin anneleri ve eşleridir. Ailelerimizin en kutusal varlıklarıdır" dedi.

Cumhuriyet Kadınları Derneği'ndeki bayanlara karanfil ve şal hediye eden MHP Onikişubat Belediye Başkan Adayı Temizkan, daha sonra Binevler Yolu üzerindeki kendi seçim bürosuna geçerek seçim bürosunu ziyaret eden ve desteklerini sürdüren bayanları ağırlayarak, seçim çalışmaları ve projeleri hakkında bilgiler verdi. Seçim bürosundaki bayanların 8 Mart dünya Kadınları gününü kutlayan Temizkan, bayan misafirleriyle tek tek ilgilenerek karanfil ve şal hediye edip, "30 Mart sonrası her alanda olduğu gibi kadınlarımız içinde büyük adımlar ve atılımlar gerçekleştireceğiz, 30 Mart sonrası hem Kahramanmaraş için hem de kadınlarımız için milat olacak. Toplumumuzun en değerli hazinesi olan narin eller kadınlarımız her anlamda mutlu ve ferah bir yarınlar hazırlayacağız. Amacımız her alanda, her anlamda halkımızı mutlu etmektir" diye konuştu.Onikişubat Belediye Başkan Adayı Temizkan, burada kadın misafirlerine büyük müjdeyi verdi ve kadınlarımıza özel bir projemiz var diyerek “Büyük Hanımeli Pazarı” projesini açıkladı. Temizkan"Her alanda olduğu gibi, kadınlarımız içinde çok büyük önem arz edecek projelerimiz var. Bu projelerimizden bir tanesi 'Büyük Hanımeli Pazarı' projesidir. Bu proje kapsamında kapalı bir Hanım emeklerinin sergileneceği pazarı oluşturacağız. Bu pazarda kadınlarımıza ücretsiz yerler tahsis edip, kendi ürettikleri el emeği, göz nuru el işlemelerini ürettikleri ürünlerini piyasaya sunup kendi gelirlerini elde edecekler. Aile ekonomisine katkı sağlayacaklar. Bu proje kapsamında oluşan bütçeleri eğer yetersiz kalırsa Belediye olarak destek bütçe sağlayacağız. Buradaki potansiyeli yüksek olan kadınlarımıza da ayrıca destekler verilecek. Gelirleri yüksek olan üretici kadınlarımıza kredi mahiyetli ekonomik kaynaklar sağlayıp, geliştirilmiş iş imkânları sunacağız, işyerlerini açmaları için gayret edeceğiz. Büyük Hanımeli Pazarı’nda çok sayıda satış yeri olacak. Burada ayrıca ev yemeklerinin de satılacağı cafe & restourantlar olacak. Kadınlarımız bu sayede Kahramanmaraş’ta kendilerine yönelik büyük bir hizmetten sonuna kadar faydalanacaklar" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol