Öne Çıkanlar 4 AĞIR YARALI AFŞİN KÜLTÜR VE GÜREŞ FESTİVALİ İPTAL EDİLDİ… BELEDİYESPOR MİLLETTEN BAŞKA EFENDİ TANIMAM AŞK VE YEDİ GÜZEL ADAM

Bu haber kez okundu.

TARİHİ DOKUYA UYGUN OLARAK YENİLENDİ
  

Kahramanmaraş Merkez Metropol İlçe Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından şehrin modern çizgisiyle tarihi dokusunu ortaya çıkarmak amacıyla başlatılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

 

Bu kapsamda ilçe merkezinde bulunan 3 taksi durağı Selçuklu-Osmanlı mimarisiyle yenilenirken, aynı çalışmaların farklı bölgelere de uygulanacağı bildirildi.

 

Hizmete sunulan taksi duraklarını ziyaret ederek taksi esnafıyla bir araya gelen Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Kahramanmaraş’ın farklı ve özel bir projeye daha imza atıldığını ifade etti.

 

Kahramanmaraş’ın tarihi dokusunu ortaya çıkaracak projeleri bir bir hayata geçireceklerini kaydeden Başkan Okay, bu kapsamda modern projelerin tümünde Selçuklu-Osmanlı mimarisini kullandıklarını anlattı.

 

Taksi duraklarının yenilenmesi projesinde aynı tarihi dokuyu sergilediklerini aktaran Başkan Okay, Ulu Cami, Akbank ve eski SSK duraklarının yenilendiğini vurguladı.

 

BEŞTEPE’DEN İLHAM ALINMIŞ GİBİ…

 

Taksi esnafıyla sohbet eden Başkan Okay, proje hakkında esnafın da görüşlerini aldı. Başkan Okay, burada gazetecilere yaptığı açıklamalarda şunları söyledi : “İlçe sınırlarımızda bulunan taksi duraklarının yenilenmesiyle ilgili çalışmalarımız devam etmektedir. Yenilediğimiz duraklarımızdaki taksici kardeşlerimizi ziyaret ettik. Bu hizmetle ilgili kendilerinin de fikrini aldık. Memnuniyetlerini dile getirdiler. Daha önce de ilçemize yapacağımız hizmetlerde tarihi Selçuklu-Osmanlı motiflerini kullanacağımızı dile getirmiştik. Buradaki çalışmamızda da aynı motifleri kullandık. Dulkadiroğlu sınırları içerisinde Ulu Cami, Akbank ve Eski SSK duraklarını yeniledik. Önümüzdeki süreçte ilçe sınırlarımızda bulunan taksi duraklarımızı yenilemeye devam edeceğiz. Taksici kardeşlerimizin daha güzel ortamlarda vatandaşlarımıza hizmet etmesini istiyoruz.”

 

Taksi esnası ise Dulkadiroğlu Belediyesi’nin bu güzel hizmetinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Özellikle şehre gelen yabancılara hizmet ettiklerini kaydeden taksi esnafı, bu güzel görüntüyle şehrin tanıtımına da katkı sağladıklarını aktardı. Taksi esnafı, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’a teşekkür ederek hizmetlerinde başarılar dilerken, bir taksicinin yapılan durakların Beştepe’deki sarayın aynısı olduğunu, ondan esinlendiğini, ilhamın Beştepe’den alındığını söylemesi dikkat çekti.

 

Ziyarete Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici de katıldı. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1265