banner968

SÜTÇÜ İMAM LİSESİ’NİN İSPANYA GEZİSİ

06 Haziran 2012 Çarşamba 11:02
Bu haber 1669 kez okundu

Theintegration of EuropeanYouthinto Sports throughPhysicalEducation (Avrupa Gençliğinin Beden Eğitimi Dersleri Vasıtasıyla Spora Entegrasyonu) konulu comenius projesi kapsamında daha önce 18 – 24 mart 2012 tarihlerinde 6 öğrenci ve 4 öğretmenle birlikte Çek Cumhuriyetinin Prag ve Vsetin kentlerine giden Sütçü İmam Lisesi öğrencileri şimdi de 11 – 18 Mayıs 2012 tarihleri arasında İspanyanın Madrid, Huelva ve Sevilla kentlerine 4 öğrenci ve 3 öğretmenle birlikte ikinci hareketliliğini gerçekleştirdi.

SÜTÇÜ İMAM LİSESİ'NİN İSPANYA GEZİSİ
 Gezi ile ilgili olarak açıklamada bulunan Sütçü İmam Lisesi İngilizce Öğretmeni  Fatih Türk, yurt dışına yapılan gezi sırasında ziyaret edilen ülkelerin tarihi ve turistlik yerleri gezilerek düzenlenen bir çok etkinliğe katıldıklarını ifade etti.

YABANCI ÖĞRENCİLERLE TANIŞMA!

Türk,  öğrenciler arasında Badminton turnuvası düzenlenmiş, sahilde çeşitli sportif etkinliklere yer verilmiş ve tarihi ve kültürel yerlere ziyaretler düzenlenerek en üst düzeyde bilgi sahibi olunduğuna dikkat çekerek;  "Yabancı ülke çocukları ile dostluklar kuruldu, fotoğraflar çekilerek  bu anlamla ziyareti adeta ölümsüzleştirdiler. Bu dostlukların devam edilmesi için de telefon numaraları ve e-posta adreseri alınarak tekrar görüşme dileklerinde bulundular. Yabancı öğrencilerle tanışma sırasında büyük heyecan duyulurken ayrılma esnasında da duygusal anlar yaşandı.” dedi.

Bu tür ülke ziyaretlerinin devam edeceğini belirten Türk,  Sütçü İmam Lisesinin bundan sonraki ilk ziyareti  Kasım ayı içerisinde Fransa’ya olacağını da söyledi.

 

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder