Öne Çıkanlar ALTINORDU DARBE YAPTI! SANKİ KARDEŞ GİBİLER B.Ş. BELEDİYESPORA BAŞKAN ARANIYOR! MUTLULUKLARIN PAYLAŞILDIĞI ZAMANLARDIR” DR. ÇİTİL

Bu haber kez okundu.

 SURİYELİ ÇOCUKLARA TİYATRO ŞENLİĞİ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümü kutlama programı çerçevesince sahnelenen Çanakkale Destanı tiyatrosu Suriyeli çocuklar için sahnelendi.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde saat 11.00 , 14.00 ve 18.00 olmak üzere üç seans sahnelenen Çanakkale Destanı isimli tiyatro oyununu Anadolu Jet Tiyatro Topluluğu oynadı.

Vali Yardımcısı Ferhat Kurtoğlu, AFAD İl Müdürü Mustafa Gültekin, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Fetih Yanardağ ile şube müdürleri ve diğer ilgililerin katıldığı tiyatroyu 1200 Suriyeli öğrenci izleme fırsatı buldu.

Anadolu Jet Tiyatro Topluluğu’nca sahnelenen oyunda aynı zamanda iki tercüman hazır bulundu ve konuşmalar çocuklara Arapça anlatıldı.

Çocuklara pamuklu şeker ve patlamış mısır ikramının da yapıldığı tiyatro oyununu izlemeye gelen Suriyeli öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1147