banner749

banner750

banner727

Sorulmayan hesabı ben soracağım!

15 Haziran 2012 Cuma 11:38
Bu haber 903 kez okundu

7 Temmuz’da yapılacak olan 3.620 üyeli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliği başkan adaylarından Nurettin Gürbak, başkan seçildiğinde devletin soramayacağı hesabı eski üyelerden, eski başkanlardan soracağını, bugüne kadar adı yolsuzluklarla, usulsüzlüklerle anılan kuruma itibar ve güven getirmek için ciddi çaba içinde olacağını söyledi.

Sorulmayan hesabı ben soracağım!
ferah Pastanesinde, kendisine destek veren arkadaşları ile birlikte basın önüne çıkan Gürbak, “Destek sizden, hizmet bizden” sloganı ile yapacaklarını, projelerini anlattı, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı.

Sergilediği duruş ve everdiği cevaplarla güveniliri başkan adayı olduğunu gösteren Nurettin Gürbak, aday olacağı söylenen eski başkanlar için de, “Eğer onurları varsa aday olmazlar” ifadesini kullandı.

Çobanların eğitimi için programlar düzenleyeceklerini, sigortalı olmalarını sağlayacaklarını da kaydeden Gürbak, yapacaklarının listesini sundu, buna göre;

1)      Birliğimize layık bir binanın yanı sıra, üyelerimizin ürettiği ürünleri daha iyi şartlarda pazarlayabilmeleri için yere yapılacaktır.

2)      Yem konusunda fabrikalarla anlaşma yapılarak, hem daha ucuz, hem de daha uzun vadeli yem alınması sağlanacaktır.

3)      Birlik bünyesinde veteriner çalıştırılarak, hem hayvan sağlığı, hem de ilaçlar konusunda gerekli kolaylıklar yapılacaktır.

4)      Bankalar ve kooperatiflerden kredi kullanımlarında gerekli teknik destek sağlanacaktır.

5)      Hayvan ıslahı projeleri yaptırılarak, üyelerimizin daha yüksek destekleme almaları sağlanacaktır.

6)      Üyelerimize daha iyi hizmet ulaştırmak amacıyla, yoğun olan üyelere birliğimizin şubelerini açacağız.

7)      Koyun, keçi kırkım makinesi ile eneme makineleri ücretsiz olarak her bölgeye yeterince dağıtılacaktır. Hayvanların sevkiyatı konusunda gerekli kolaylığın sağlanması için girişimler yapılacaktır.

8)      Mera ıslahı ve genişletilmesi konusunda gerekli girişimlerde bulunulacaktır. 

 

ÖNEMLİ OLAN BİNANIN İÇİNE ADAM KOYMAK

Başkan adayı Gürbak, birliğin bugüne kadar sergilediği güven bunalımını aşacaklarını, birliğe başkan olacaksa kendisi gibi çobanlıktan gelme, bu işi 9 yaşından beri yapan, hayvancılıkla uğraşan kişilerin göreve gelmesinin daha isabetli olacağını kaydetti; “benim ne kadar dürüst, güvenli birisi olduğumu görecekler, size söz veriyorum” diye konuştu.

Bulutoğlu köyünden olup, ‘Teberik Kahyasının oğlu” namıyla bilinen Nurettin  Gürbak, daha kaliteli, daha dürüst bir yönetim için arkadaşları ile yola çıktıklarını, belirtti, müstakil bina için de “Müstakil bina yapma sözümüz var, tabi önemli olan o binanın içini adamla doldurmak ve üyelere hizmet verebilmek!” diyerek sözlerine nokta koydu.

Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciler Birliğinin olağanüstü genel kurulu 7 Temmuz’da, Batıpark Spor Salonunda yapılacak.

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder