Öne Çıkanlar ORUÇ; ÜLKENİN ENERJİ GÜVENLİĞİ İFLAS ETMİŞTİR MÜŞAVİRİN DÜĞÜNÜ BAŞKA OLUYOR! SUYA ZAM YOK LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMEZ! İSKEP 8. KEZ ANLATILDI

Bu haber kez okundu.

Sepetli motorsikletler bizim ekmek kapımız
Beyaz eşyanın, mobilyanın ve otomobilini 2. elleri piyasada rağbet görürken, 2. el sepetli motorsikletler de kendi piyasasını oluşturdu, Kısıkkaya mevkiinde kurulan motor pazarı, müşterilerin yoğun ilgisine mazhar olurken, bu işin alım satımını yapanlar, sepetli motorsikletleri için “Onlar bizim ekmek kapımız!” diyorlar.
Bir arada olmak, piyasa oluşturmak ve dağınıklığı sergilememek için kurdukları motor pazarında bulduğumuz sepetli motorsiklete sahipleri, “Eskiden toplu taşıma araçları yoktu, belediyenin eski otobüsleri vatandaşı bir yerden bir yere taşırken, bu kadar özel otomobil de yoktu. Bu bakımdan, hepimizin de vazgeçilmez taşıma aracıydı sepetli motorsikletler. Ki şehrimizle, insanımızla özdeşleşmiş gibiydi. Alış-verişe, gezmelere onunla gider gelirdik. Artık herkesin hem de birden fazla özel otomobili var, yazlık-kışlık gibi… Zaten bu sebepten de sepetli motorsikletlerin pek cazibesi kalmasa da, kent merkezine, ana arterlere sokulmasa da, yine de insanlar sepetli motorsikletlerden vazgeçemiyor!” şeklinde konuşuyorlar.


4.500 SEPETLİ MOTORSİKLET VAR! 

Bu bilgiyi bize veren, motor pazarının temsilcisi Ali Akgün, sepetli motorsikleti bir hastalık, bir tutku, bir alışkanlık olarak değerlendiriyor; “Bunlar aileden biri gibi, kaldı ki ekmek teknemiz. Lakin bizlerin sosyal güvencesi olmayınca, bütün umudu buna ve motorsiklet alım-satımına bağladık. Bugün Maraşa merkezinde 4.500 üstünde sepetli-sepetsizi motorsiklet var.” diye konuştu.Motor Pazarı’nın müdavimleri, özellikle çevre illerden çok sayıda müşterilerin geldiğini, model ve markalarına göre 250 liradan başlayan fiyatların 3 bin liraya kadar yükseldiğini belirtmeden yapamıyorlar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol