Öne Çıkanlar STİLİSTLİK-MODA TASARIMI KURSU SERGİSİ AÇILDI ARAÇTA SIKIŞIP KALDI PEYGAMBER EFENDİMİZE BİTMEYEN SEVGİ FİLEDE; ADIM ADIM 1. LİGE 4 AĞIR YARALI

Bu haber kez okundu.

SANKOLU MİNİKLERİN 100. GÜN KUTLAMASI
 Sankolu minikler tatil ve hafta sonları hariç okula geldikleri her gün için oluşturdukları 100. Gün Ağacı’na bir elma astı. 100. günlerini kutlamak için sınıflar arası işbirliği ile 100 sayısını, sınıf koridorları ve duvarlarını çiçeklerle süslediler. 100 sayısıyla neler yapabilirim, “yüz” kelimesinin çağrıştırdıkları konulu beyin fırtınası yaparak farklı anlamları üzerinde çalıştılar.

Tahmin oyunu oynadılar, farklı nesneleri ritmik saydılar. “100 gün 100 adım” etkinliği ile kendi adımlarını sayarak partiye başlayan öğrenciler eğlenceli danslar, oyunlar ve etkinlikler eşliğinde kutlama yaptılar.

Özel Sanko İlkokulu Anasınıfı Müdür Yardımcısı Hatice Adıyaman,matematiği sevdiren bu etkinlikle öğrencilerin 100’e kadar ritmik sayma, sayıları 5’er ve 10’ar gruplama becerilerini geliştirmelerine fırsat yarattıklarını, eğlenerek öğrenmeyi kalıcı bir şekilde gerçekleştirdiklerini belirtti.

Adıyaman, öğrencilerin sayıların günlük yaşamda ne kadar önemli olduğunu kavradıkları ifade ederek, aynı zamanda da dün, bugün, yarın gibi zaman tanımlarını, renk ve şekil bilgilerini geliştirdiklerini kaydetti.
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol