banner1028
Öne Çıkanlar CAMİ TUVALETİNDE SAPIK İLİŞKİLER MUHTARLAR YARDIM KERVANINA KATILDILAR VEDA HUTBESİ KONUKOĞLU: BAŞAK TRAKTÖR SANKO GÜVENCESİNDEDİR ÇOCUKLAR HAVUZLARI ÇOK SEVDİ

Bu haber kez okundu.

SANKO ÜNİVERSİTESİ FLAMASI KARADENİZ SAHİLLERİNDE DALGALANDI
 Doğayı önemseyen ve koruyan kentlere dikkat çekmek amacıyla 25 günde 1.300 kilometre pedal çevirerek, Hopa – İstanbul arasında yolculuk yapan Ovayolu, Fatsa, Safranbolu, Karabük başta olmak üzere köy ve şehirleri aşarak Bartın’a ulaştı.

 

SANKO Bartın Çimento Fabrikası’nı ziyaret eden Ovayolu, “Bartın yeşillikler ortasında küçük, şirin bir kent. Çimento Fabrikası’na gittiğimde, sanki çimento fabrikasına değil de peyzaj ürünleri satılan bir işyerine girdiğimi düşündüm. Çünkü her taraf yemyeşil. Doğayı önemseyen ve koruyan kentlere önem vermek amacıyla yola çıktığım için, böyle bir kurumun desteği bana farklı bir gurur verdi” diye konuştu. 

 


Bartın’dan sonra Karadeniz’in incisi kabul edilen Amasra’ya geçen Ovayolu, “Toprak kokan şehir, deniz kokan şehir. Büyüsüyle bekler seni, büyülü kent Amasra. Güneşin parladığı kent. Ceşm-i cihan ve daha nice ismi var bu kentin. Fatih’in ‘var mı dünyada böyle başka çeşm-i cihan’ dediği kent” diyerek, duygularını paylaştı. 

 

SANKO ÜNİVERSİTESİ FLAMASI SAHİLLERDE DALGALANDI

 

 

SANKO Üniversitesi desteği ile doğayı korumak amacıyla geçtiğimiz yıl Akdeniz, Ege ve Marmara sahillerinde pedal çeviren Boran Ovayolu, bu yıl da SANKO Üniversitesi katkısı ile Karadeniz sahillerinde yol aldı

 

İki seneden beri projesini gerçekleştirmesi amacıyla kendisine destek veren SANKO Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Abdulkadir Konukoğlu’na teşekkür eden Ovayolu, Mersin Üniversitesi öğrencisi.

 

Geçtiğimiz yıl Mersin’den SANKO Üniversitesi sponsorluğunda bisikletle çıktığı Türkiye turunun birinci aşamasında Akdeniz, Ege ve Marmara sahillerini kapsayan güzergah üzerinden 2.005 kilometre pedal çevirerek İstanbul’a ulaşan Ovayolu, Karadeniz turu ile Türkiye’nin kıyılarında pedal basmış oldu. 


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1024

banner1033

banner1029