banner1165
Öne Çıkanlar dizi HALK OTOBÜSÜ ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM siyaset CEVİZ FİDANI DAĞITIMI YAPILDI DUT AĞACI DUT VERİR YAPRAĞINI KIT VERİR!

Bu haber kez okundu.

SANKO  TÜBİTAK ARDEB BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
 

 

Sani Konukoğlu Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne düzenlenen toplantıda konuşan TÜBİTAK ARDEB Bilimsel Programlar Uzmanı Dr. Fatih Sinan Esen, “TÜBİTAK ARDEB, üniversitelerde görev yapanlar başta olmak üzere tüm Türkiye'de ikamet eden yerli ve yabancı araştırmacıların Ar-Ge içeren araştırmalarına maddi destek sağlamaktadır” dedi.

 

Bu desteklerin, proje bazlı ve tamamının hibe şeklinde olduğunu belirten Dr. Esen, “ARDEB, bünyesindeki toplam 8 destek programına sunulan proje önerilerini biçimsel ve bilimsel olarak değerlendirmekte, destek almayı hak eden projelerin ekiplerine proje süresince çeşitli dönemlerde hibe ödemeler yapmaktadır" diye konuştu. 

 

Programların detayları ve başarılı proje önerilerinin sahip olması gereken özellikler konusunda da bilgiler veren Dr. Esen, ARDEB'in akademisyenlere sunduğu hibeler ve bu hibeleri alabilmek için başvuru yapılabilecek programlar, projelerin başvuru süreci, değerlendirme süreci ve kriterleri ile ilgili de bilgiler paylaştı.

 

Sunumunun sonunda katılımcıların sorularını yanıtlayarak, merak edilen konulara açıklık getiren Dr. Esen’e SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Türkan Pasinlioğlu ile Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü Moleküler Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Eyüp İlker Saygılı tarafından hediye ve belge takdim edildi.

 

Toplantıya, Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitelerinden de akademisyenler katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol