Öne Çıkanlar PİAZZA SALILARI UÇURACAK TEPE; ÇIRAK YETİŞMİYOR SURİYELİ ÇOCUKLARA TİYATRO ŞENLİĞİ AVRUPA ŞAMPİYONASINDA KAHRAMANMARAŞ DAMGASI CHP DALKARA DEDİ

Bu haber kez okundu.

SANKO KOLEJİ TÜRKİYE MÜNAZARA ŞAMPİYONLUĞUNA DOĞRU YÜRÜYOR
 İstanbul Eyüboğlu Koleji'nde gerçekleştirilen ikinci tur elemelerine Türkiye’den yaklaşık 100 takım katıldı. Şampiyonluk karşılaşmalarının TED İstanbul, İtalyan Koleji, İzmir Çakabey Koleji, Ankara Büyük Fen Koleji ve Eyüboğlu Koleji gibi okullarla yapılan ikinci turunda Özel Sanko Koleji öğrencilerinden Ahmet Murat Hatabay, Furkan Anlar, Nihat Güneysu, Hakan Tekerekoğlu ve Dilara Berrin Binbay’dan oluşan takım, yapılan 6 maçın 5'ini alarak ilk 8 takım arasında yer aldı.

Böylece aralarında Özel Sanko Koleji, Robert Koleji, Galatasaray Lisesi, İtalyan Koleji, İzmir Ege Koleji, İstek Özel Bilge Kağan Anadolu Lisesi, Üsküdar Amerikan Lisesi ve Kolej Vakfı’nın yer aldığı sekiz takım Bilgi Üniversitesi’nde 11 Nisan 2014 tarihinde yapılacak final maçlarında yarışacak.

Bir düşünme ve konuşma stratejisi olan münazarada başarılı olmanın en önemli değişkenlerinden birinin de bilgi birikimi ve donanım olduğunu belirten Özel Sanko Liseler Müdürü İhsan İçbudak, öğrencilerinin şampiyonanın ilk iki aşamasında sergiledikleri başarılı performansın onları final turlarında da yukarılara taşıyacağına inandığını ifade etti. İçbudak, emeği geçen öğretmenlerini ve öğrencilerini kutladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol