banner1078
Öne Çıkanlar ŞAMPİYONLUK ŞARKILARI BAŞLADI İÇME SUYUNDA KİRLENME YOK! İSKEP BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI İŞ MAKİNESİ ALIMI İÇİN TOPLANDI İŞİNİZE AŞIK OLMAK BAŞARIYI GETİRİR

Bu haber kez okundu.

SANKO FEN VE TEKNOLOJI LISESI ILE ÖZEL SANKO KOLEJI’NE ZİYARET
 Özel SANKO Okulları’nda, üniversite sınavı öncesi SANKO Üniversitesi ve üniversite eğitimi ile ilgili yapılan sunuma, öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

 Prof. Dr. Ayşen Bayram, öğrencilerle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Öğrencilerin tercihlerini belirleyen faktörlerin başında okumak istedikleri bölüm ve gitmek istedikleri şehir gelmekle beraber, aldıkları puan da etken oluyor” dedi.

 SANKO Üniversitesi olarak 2014 – 2015 akademik yılında eğitime başladıklarını anımsatan Prof. Dr. Bayram, “O öğrencilerimiz üçüncü sınıfta eğitim görüyorlar. Tıp Fakültemizde öğrencilerimiz 6 yıllık bir eğitim alacak. Dikey entegrasyonun uygulanmasıyla birlikte öğrencilerimiz ilk yıldan itibaren hastaneyle içiçe bir eğitim sistemi içerisindeler” diye konuştu.

 HASTANE AVANTAJI

Hastanelerin tıp fakültelerindeki eğitim için olmazsa olma olduğunu dile getiren Prof. Dr. Bayram, “Özel Sani Konukoğlu Hastanesi, bu anlamda bizim için çok büyük bir avantajdır. Hekimlik, usta-çırak arasındaki ilişkiye dayanmaktadır. Şu anda 611 yatak kapasitesiyle tek çatı altındaki Türkiye’nin en büyük özel hastane olan hastanede öğrenciler stajlarını görüyorlar” ifadelerini kullandı.

Tıp fakültesinde okumak isteyen öğrencilerin, hedeflerine ulaşmak için son ana kadar çalışmanın çok önemli olduğunu anımsatan Prof. Dr. Bayram, “Tıp fakültesinde puanlar hiçbir zaman düşmemekle birlikte, mezuniyet sonrası iş garantisi her zaman var. Ayrıca hekimlik özellikle aileler açısından çok prestijli bir meslek olarak görülüyor” anımsatmasını yaptı.

 KENTİN MERKEZİNDE

SANKO Üniversitesi’nin kentin merkezi kabul edilen Gazi Muhtar Paşa Bulvarı’nda olmasının da avantaj olduğuna vurgu yapan Prof. Dr. Bayram, üniversitenin fiziki yapısı, teknik donanımları, sosyal, kültürel, akademik çalışmaları ve başarıları ile eğitim sistemi hakkında da bilgiler verdi.Öğrencilerin, hastayla ilk temasından önce, hastayla her türlü tepkileri veren simülatörler üzerinde eğitim aldıklarının altını çizen Prof. Dr. Bayram, şöyle devam etti:“Simülatörlerimiz yanında, Anatomi laboratuvarımızda bulunan 4 kadavramız üzerinde de öğrencilerimiz derslerde gerekli eğitimi görüyorlar. Öğretim üyelerine ulaşmak öğrenciler için bir sorun olmuyor. Ayrıca her ay Amerika Birleşik Devletleri’nden ya da Avrupa’dan alanında isim yapmış Türk bilim insanları SANKO Üniversitesi’nin konuğu olarak geliyor ve hem öğrencilerle, hem akademisyenlerle hem de halka bir araya gelerek, bilgi ve deneyimlerini paylaşıyorlar.”

 

DOÇ. DR. ARZU TUNA

Doç. Dr. Arzu Tuna ise SANKO Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin, Hemşirelik, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ile Beslenme ve Diyetetik Bölümleri bulunduğunu bildirdi.Öğrenci sayıları, akademik kadro ve puanlar konusunda bilgiler veren Doç. Dr. Tuna, “Bizler maketlerle ve hastalarla çalışıyoruz. Hastaya dokunmadan önce, maketlerle çalışarak, iyi hale geliyoruz. Hemşireler, birinci sınıftan itibaren klinikteler,  yetişkin ve çocuk hastalara bakım veriyorlar” diyerek, verilen eğitimi anlattı.Doç. Dr. Tuna, Hemşirelik, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü ile Beslenme ve Diyetetik Bölümüne ilişkin bilgiler aktardı.Ziyaret, Özel SANKO Fen ve Teknoloji Lisesi ile Özel SANKO Koleji öğrencilerinin sorularının yanıtlanması ve armağan takdimiyle sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol