banner1268
Öne Çıkanlar BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ EĞİTİM VE TATBİKATLARDA HIZ KESMİYOR DİN GÖNÜLLÜLERİ İLE İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ PERSONELLERİ İFTARDA BULUŞTU OKAY; HİZMETTE SINIR TANINMAZ! SANKO KARKAMIŞ KAZILARINA SPONSOR OLDU ÇOCUKLAR 23 NİSANDA PİAZZADA!

Bu haber kez okundu.

SAĞLIK SEN 7. OLAGAN GENEL KURULUNDA DEMİRCİ GÜVEN TAZELEDİ

Kongreye KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, AK Parti Milletvekili Ahmet Özdemir, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mutlu Kaya, Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sendika temsilcileri ve Sağlık Sen üyeleri katılırken, Başkan Bünyamin Mutlu Demirci kongrenin açılış konuşmasında; “Kıymetli dava arkadaşlarım değerli misafirler hak ve emek mücadelesinde çeyrek asrı geride bırakmış bir hareket olmanın verdiği gururla 7. olağan genel kurulumuzu gerçekleştiriyoruz. Genel Kurulumuz vesilesi ile geçmişte hizmet sendikacılığı bayrağını dalgalandıran bütün dava arkadaşlarımızı hayırla yad ediyor, Pandemi sürecinde görevi başında hayatını kaybeden kahramanlarımızı rahmetle anıyorum” diyen Sağlık – Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Bünyamin Mutlu Demirci, konuşmasını şu cümlelerle sürdürdü; Biliyoruz ki bu Genel Kurullardaki coşku ve heyecanla çok şeyi değiştirdik. Milletinden kopuk, emeğin gündemine yabancı sendikacılık anlayışını tarihin çöplüğüne hep beraber gönderdik. Bugün de ülkemiz ve milletimiz üzerinde en kirli oyunların sahnelendiği bir dönemde oyunları bozmak, ülkemize ve geleceğimize sahip çıkmak için buradayız.

Sendikamızın kurucusu merhum Mehmet Akif İnan’ın da ifade ettiği gibi sendikacılığı çağı kurtarmanın eylemi olarak gördük. İşte bu yüzden ülkemizin bu günlere gelmesinde özgürlükler ve demokrasi mücadelesinde, darbelere karşı dik duruş sergilenmesinde öncülük ettik. Ülkemizin ve milletimizin geleceği adına bu soylu mücadelede her zaman ön saflarda yer aldık. Kendi dinamiklerimizle çağın gerektirdiği koşullarla örnek bir sendikacılık yapmaya çalıştık.

Sendikacılığın bir hizmet ve değişim aracı olduğu bilinciyle gelişim odaklı çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bundan sonra da Sağlık-Sen Kahramanmaraş Şubesi olarak sendikamızı, sendikal birikimimizi, gücümüzü çalışanlarımızın özlük ve sosyal haklarını arttırmak için kullanmakla yetinmeyeceğiz. İnsanımıza, ülkemize ve mensubu olduğumuz medeniyete hizmet etmek için de kullanarak sağlam adımlarla geleceğe hep birlikte yürüyeceğiz.

Toplu Sözleşme masalarında sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için birçok kazanım elde ettik. Bu kazanımlar Sağlık-Sen’in verdiği mücadelenin, döktüğü alın terinin sonucudur. Özellikle Genel Başkanımız Sayın Semih DURMUŞ’a ve Genel Merkez yönetim kurulu üyelerimize verdikleri mücadelelerden dolayı teşekkür ediyorum. Altına imzasını attığımız kazanımlar sayesinde günden güne büyüyoruz. Bu kazanımlar Sağlık-Sen’e olan güvenin boşuna olmadığını gösteriyor.

Değerli misafirler, kıymetli dava arkadaşlarım, Sağlık-Sen ve Memur Sen hareketi olarak kurulduğumuz günden itibaren her zaman geleceğin güçlü Türkiye’si özleminin peşinden koştuk. İnsanı merkeze alan, adalet, özgürlük ve kardeşlik temelinde büyüyen bir Türkiye için gecemizi gündüzümüze kattık. Bu yüzden her zaman kendimizi milletimize, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımıza layık olma adına Türkiye’nin Dönüşüm yolculuğunun neferleri olarak gördük.

Biz Türkiye sevdalıları olarak, geleceğe umutla bakan milletin evlatları olarak dik duruşlu bir sendikacılık yapıyoruz. Sendikacılığı sadece sorunları teşhis etmekten çıkarıp, sorunların yanında çözüm önerileri de sunan bir noktaya taşıdık. Bazı sendikalar gibi sadece sorunları kaşıyarak, kurumlarda çalışma barışını bozarak, sahayı kirleterek kurumları ve şahısları karalayarak; kargaşa ortamı oluşturup bundan nemalan bir anlayış içinde olmadık.

 Böyle sendikacılık anlayışı benimseyenler kısa vadede kazandıklarını zannedebilirler ama uzun vadede ve gerçekte sadece kendilerine zarar vermekle kalmayıp tüm emek ve alın teri döken arkadaşlarımıza, kurumlarımıza ve sendikacılığa da zarar vermektedir.

Bu konuda sendika olarak siyasi iradeden ve bürokrasiden beklentimiz; milli ve manevi değerlere sahip çıkan, haklı ve güçlü çoğunlukların küçük azınlıklara boğdurulmamasıdır.

Biz Sağlık-Sen ve Memur Sen teşkilatı olarak kimsenin ne dediğine aldırmadan bu ülkeye sahip çıkmaya, başımız dik alnımız ak bir şekilde devam edeceğiz.

Bu davayı omuzlarda taşıyarak Sağlık ve Sosyal Hizmet çalışanlarımıza, ülkemize ve milletimize hizmet etmekten asla vazgeçmeyeceğiz. Sağlık-Sen Kahramanmaraş şubesi olarak bu yolda bizimle beraber yürüyen binlerce teşkilat mensubumuza, dava arkadaşlarımıza ve delegasyonumuza sonsuz şükranlarımızı sunuyorum.

Sözlerimi daha fazla uzatmadan Sağlık Sen Kahramanmaraş Şubemizin 7. Olağan Genel Kuruluna teşriflerinizden dolayı tüm misafirlerimize ve yol arkadaşlarıma teşekkür ediyor, hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum.”

MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR VE GENEL BAŞKAN SEMİH DURMUŞ’TAN BAŞARI  DİLEKLERİ

Genel Kurula katılan AK Parti Milletvekili Ahmet Özdemir ve Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, güven tazeleyen, üyelerin tercih ve teveccühlerine mazhar olan Demirci’yi kutladılar, başarılar dilediler, sendikanın önemine vurgu yaptılar.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1271

banner1272

banner1273

banner1275

banner1277

banner1278

banner1293

banner1298

banner1300

banner1279

banner1280

banner1281

banner1285

banner1286

banner1287

banner1295

banner1282

banner1283

banner1284

banner1290

banner1292

banner1299