banner749

banner750

banner727

Pamuk ipliğine bağlı yaşam!

18 Haziran 2012 Pazartesi 10:17
Bu haber 1206 kez okundu

Eski belediye başkanlarından Ahmet Uncu döneminde üzeri kapatılan ve şehir içi trafiğinde büyük rahatlık sağlayan Kanlıdere Bulvarı üzerindeki bazı alanların verdiği çirkin görüntü, insanları rahatsız ederken, bulvar üzerinde evi bulunan insanları da ziyadesiyle kaygılandırmaya devam ediyor.

Pamuk ipliğine bağlı yaşam!
 Köy ve mahalle muhtarları derneğine 20 metre bitişikteki açıktaki kanalizasyon borularından ve duvar diplerinden sızan pis suların insan sağlığını olumsuz etkilerken, vatandaşlar buradan geçerken burunlarını kapatmak zorunda kalıyorlar.

İşin daha vahim boyutu, daha önce de gazetemiz tarafından haberi yapılan, ancak tüm uyarılara rağmen önlem alınamayan ve geliyorum diyen tehlike örneği, toprak yığının kaldırımlara uçması, üzerinde ev bulunan toprak zemin üzerine güvenlik direği gibi dikilen beton direğin, bir evin geleceğini kurtarmaya yetmeyeceği görünürken, hiçbir tedbir alınmaması dikkat çekiyor.

Hava sıcaklıklarının anormal derecede arttı şu günlerde, duvarlardan sızan kanalizasyon sularının ortalığa yaydığı pis kokulardan da rahatsız olan vatandaşlar, belediyeyi sorumlu olmaya davet ettiler.

“Burası yıllardır böyle.  Hele hele üst tarafına çöplerin de yukarıdan aşağıya atılması, burayı çöplük haline getirdi. Belediyenin hem yukarıdaki evlerin can güvenliğini garantiye alması, hem de görüntü kirliliğinin önlenmesi amacıyla, buraya duvar çekilmesi elzem haline gelmiştir!” uyarısına rağmen yetkililerin ilgisizliği gözden kaçmıyor.

‘GELİYORUM!’ DİYEN TEHLİKE

Bu arada ‘geliyorum!’ diyen tehlikeye gözlerini kapatan yetkililere inat, yüksekteki bir evin inatla ayakta durma mücadelesi herkesi şaşırtırken, yaşamlarının adeta pamuk ipliğine bağlı olduğunu unutmuş olmalılar ki, tehlike sınırı altında olduklarının dahi farkında değiller.

Toprak zemin üzerindeki beton direk sayesinde ayakta duran evin ha çöktü, ha çökecek halde olması dahi insanların yüreğine korku salmaya yeterken, şehrimizde yaşamın ne kadar ucuz olduğu bir kere daha belgelenmiş oluyor.

 


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder