Öne Çıkanlar SÜFYAN EMİROĞLU KURTULUŞ COŞKUSU 96. KEZ YAŞANDI BARO SAVCI KİRAZ İÇİN BİR ARAYA GELDİ DONDURMA FESTİVALİ MÜJDESİ Olimpik gün yürüyüşüne büyük ilgi

Bu haber kez okundu.

ÖZEL SANKO ORTAKOKUL’NDA SÖYLEŞİ
 Araştırma yapmanın, eserlerini kurgulama ve yazma sürecinde çok önemli bir kısmınıoluşturduğunu vurgulayan Akal, öğrencilere de merak ettikleri konularda araştırmacı olmaları, bir konuya farklı bakış açısıyla yaklaşımların keşfedilmesi ve doğru olanın tercih edilmesi önerisinde bulundu.

Roman, öykü, şiir olmak üzere 127 kitabı bulunan Akal, bütün hayatını yazmaya adadığını belirtti. Akal, çocuklarına anlattığı masalları unutmamak için yazıya döktüğünü böylece masal yazma serüveninin başladığını, ancak sözcüklere ve yazmaya merakını öğrencilik yıllarında keşfettiğini kaydetti.

Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Akal, “Sözcükler çok sihirlidir. Doğru ve öz kullanıldığında ikna edicidir. Bir şeyi nasıl kurgulayıp ifade ettiğiniz çok önemli. Sözcük dağarcığının zenginleşmesinde ve yaratıcı düşünmede okumanın özellikle felsefe okumanın çok büyük etkisi vardır” dedi.

Söyleşi sonunda yazar, öğrencilerin kitaplarını imzaladı.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol