banner1124
banner1125
Öne Çıkanlar MODERN SAĞLIK MERKEZLERİNE KAVUŞACAK YALNIZLAR İSTASYONU OKULLADA GIDA GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİLİYOR TANIDIR VE GEDEMENLİ AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ İNSANI ÖLDÜRMEK İÇİN DEĞİL YAŞATMAK İÇİN VARDIR

Bu haber kez okundu.

OY VERİP-VERMEYENLERİN ÇETELESİNİ TUTMAM
 Rektör Durmuş Deveci'ye, sıcak karşılama sonrasında, kendisine tekrar hayırlı olsun dileklerimizi ilettik. KSÜ'deki görevlendirmelerle ilgili son zamanlarda sosyal medya ve haberler üzerinden yapılan eleştirileri soran gazetecilere samimi açıklamaları sonrası, "KSÜ bu kentin üniversitesidir. Kişiler üzerinden kurumun yıpratılmasını hoş karşılamam. Paylaşımlarda ve haberlerde daha duyarlı davranılmasını bekliyorum" dedi.

 

BİZİM İÇİN LİYAKAT ÖNEMLİ

 

Kendine özgü ilkelerinden olan, 'okumadan imzalamam, ayaklarım yere basmadan medyatik olmam, vatandaşı kapıda bekletmem’den oluşan örnekler sergileyen, her şeyi yasal olarak yaptığını dile getiren Deveci, görevlendirmelerin siyasi ve farklı düşüncelere bakarak yapmadığını ve tamamen liyakat esasına dayandırdığını anlattı. Özellikle, Tıp Fakültesi başhekimliğindeki değişiklik sonrası, işten çıkartılan işçi sayısının, kamuoyuna yansıdığı kadarıyla 48 veya 38 kişi değil, sadece 6 kişi olduğunu, bunların da haklı gerekçelere dayandığını ifade ederken, ortaya koyduğu samimi açıklama, soruları cevaplandırırken de yüzünden eksik etmediği gülümseme, samimiyetin, gerçekçiliğin ifadesi olarak algılandı.

 

BİNALARA RUH VERİP,

İÇİNİ DOLDURACAĞIZ

 

Sohbet sırasında Deveci, üniversite içindeki binalara ruh katacağını ve içini dolduracağını da ifade ederken, seçim değerlendirmesi için de, “Seçimde bana oy veren vermeyenlerin çetelesini tutmadım. Önemli olan işini sevmesi, çalışması, milli ve manevi değerlere saygılı olması” diye konuştu.

Üniversite adına hazırladığı projeleri ilerleyen günlerde basınla paylaşacağını, en büyük amacının eğitim öğretim kalitesini artırmak olduğunu, halen 30 bin öğrencisi bulunan eğitim yuvasında öğrenci sayısını çoğaltmak olduğunu, halen camiada çalışma barışının tesise dildiğini, verim alınacağını söyleyen Deveci, KSÜ'nün başarısının bu kentin başarısı olduğunu ifade ettikten sonra, üniversitenin kişiler üzerinden yıpratılmaması için kamuoyuna ve basına çağrıda bulundu.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1126

banner1127

banner1128

banner1129