Öne Çıkanlar 4 AĞIR YARALI AFŞİN KÜLTÜR VE GÜREŞ FESTİVALİ İPTAL EDİLDİ… BELEDİYESPOR MİLLETTEN BAŞKA EFENDİ TANIMAM AŞK VE YEDİ GÜZEL ADAM

Bu haber kez okundu.

NİHAİ KARARI AFAD VERECEK!
 Küçük sanayi Sitesi Kooperatifi arsası üzerinde yaklaşık 4 senedir ikamet eden ve bünyesinde yaklaşık 18 bin Suriyeli mülteciyi barındıran Çadırkent'in taşınarak Türkoğlu'na bağlı Sivricehöyük köyüne taşınacak olması tartışmalara neden oldu.

Kent merkezinde, Çadırkent'te ikamet edenler dahil yaklaşık 65 bin Suriyeli sığınmacının bulunduğunu söyleyen Vali Mustafa Hakan Güvençer, taşınmaması hususundaki karar ve tasarrufun 2009 yılında çıkarılan bir kanunla kurulan AFAD'a (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı) ait olduğunu söyledi.

Vali Güvençer, haftalık gazete sahiplerini makamında kabul ettiğinde, bir muhalefet milletvekilinin Çadırkent'in Sivricehöyük köyüne taşınmasının doğru olmayacağı ve etnik ayrımcılığın tavan yapacağını iddia edip, mecliste soru önergesi vermesi üzerine bu mesele ile ilgili olarak neler düşündüğünü sorduğunuzda, bize; "Bu mesele yeni değil. Yaklaşık 10 aydır sürüyor. O yöredeki oba ve mahalle muhtarları bana geldiler, görüşlerini bildirdiler. Kendilerini dinledim. Ancak bu meselede biz karar merci değiliz. Taşınıp taşınmaması hususundaki tasarruf ve nihai kararı AFAD verecektir" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1265