Öne Çıkanlar Nilden Bayazıt Postalcı BÜYÜK TEHLİKEYE SON 2 GÜN MUHTARLARLA İFTARDA BİR ARAYA GELDİ NÜFUS CÜZDANI MAVİ İMİŞ TEPE; ÇIRAK YETİŞMİYOR

Bu haber kez okundu.

MUHTARLIĞIN KAPISINA KİLİT
 İnanmazsınız.

Çünkü inanılacak gibi değil.

Kentin göbeğindeki İsmetpaşa Mahalle muhtarlık binası, bir apartman dairesinin (Zübeyde Hanım Cad. Ferah Apt. No: 7/13) bodrum katında, tek göz odadan ibaret.

Kenar semtlerdeki muhtarlık binalarına bakıyorum, ağaçlar içinde, lüks ve işleri için gelen vatandaşların ihtiyaçlarını görebileceği kadar büyük ve mükemmel binaları varken, İsmetpaşa Mahallesi muhtarının bir apartman katının bodrum katında, tek göz odada muhtarlık görevini ifa etmesi, bu zamanda, bu asırda şaşılacak şey.

PARK İÇİNDE, AMA PARK REZİL HALDE!

Özel Deva Kent Hastanesi karşısından, Borsa Caddesine geçerken, sol tarafta, kapısına kilit vurulmuş bir park görürsünüz. Parkın içinde de bitmiş, hizmete hazır sarı renge boyalı bir bina görürüsünüz. İşte orası İsmetpaşa Mahalle Muhtarlığı hizmet binası olarak yapıldı, ancak ne hikmetse, senelerdir kapısında kilit öylece duruyor.

Zaman zaman kilit açılsa da, içine girenler, genellikle psikopat ruhlu kimseler. O bakımdan, belediye de bu tehlikeyi görmüş olmalı ki, parkı vatandaşın hizmetinden alıkoymuş, kapısına kilit vurmuş.

Mahallenin iki dönemdir muhtarlığını başarı ile yürüten Alaeddin Tarakçıoğlu’nu arayıp, kendisi için yapılan muhtarlık binasına neden taşınmadığını sorduk, bize; “Nesine gidip oturacağım ki… Zamanında yaparken sormadılar, kaba halinde iken de, hayırlı olsun, burası senin hizmet binan, dediler. Olmaz dedim, kabul etmedim. Çünkü yeri uygun değil. Şehrin gelir düzeyi en yüksek ve büyük bir semtinin muhtarlık binası bu olmamalıydı.  Sayın başkan mahallemizin şanına layık, biraz daha merkezi bir yerde, bir muhtarlık binası düşünürse, seve seve kabul ederim” cevabını verirken, düşündük de hak verdik.

EFSANE MUHTAR FERAMUZ TARAKÇIOĞLU’NUN OĞLU!

Alaeddin Tarakçıoğlu, Orman Bölge Müdürlüğünden emekli. O, bu semtte 9 dönemdir muhtarlık yapan ve Kahramanmaraş’ta efsane haline gelen muhtar merhum Feramuz Tarakçıoğlu’nun oğlu. Şimdi babasının izinde, onun kadar başarılı olmaya çalışıyor. İki dönemdir de bu görevi layıkı ile yaparken, parkın pisliğini, rezilliğini hatırlattığımızda, bu parkın ve o binanın kazanılmasını, kullanılmasını, topluma hizmet vermesini istiyor.

Tarakçıoğlu, Mart 2014’de yapılacak olan mahalli seçimlerde, yine mahallesini temsil edebilmek için aday olduğunu söylüyor.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol