banner1071
Öne Çıkanlar ÖZEL SANKO OKULU TENİSTE İL BİRİNCİSİ OLDU KÜTÜPHANELER MADALYALARINI ALDILAR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR VOLEYBOL TAKIMI GALİBİYETE DOYMUYOR GAZETECİLER İFTARDA BİRARADA MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ…

Bu haber kez okundu.

 MÜFTÜ GEVHER, “BU SAHNE, DEVLET-MİLLET BAĞLILIĞINA OLAN COŞKUDUR”
 Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesi Sevim Şirikçi Kız Teknik ve Meslek Lisesi, peygamber efendimizin doğumu münasebetiyle düzenlediği  “Kutlu doğum” programı görkemli geçti.

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in kutlu doğumu Ülkemizin her tarafında yapılan birçok etkinliklerle anılmaya devam ediyor. İşte bu bağlamda güzel duyguların yaşandığı bir program da Kahramanmaraş Sevim şirikçi Kız Meslek lisesinde yapıldı.

Okulun salonunu dolduran yüzlerce kişi Sena Gökçe adlı okul öğrencisinin sunumuyla, Peygamberimizi yâd etti. Hayırsever işadamı Lutfi Sabancının desteğiyle yapılan, Program Medine Camii İmam hatibi Yakup Okurun Kuran tilavetiyle başladı. Peygamber efendimizi tanıyalım sunumunu ise okul öğrencilerinden Fatma Çırak yaptı. Sezai Karakoç’un “Gel ey Sevgili” adlı şiirini ise yine okulun öğrencilerinden Ayşenur Seda Özdağ ile Songül Altun okudu.

Programın onur konuğu olan Kahramanmaraş İl Müftüsü Muhammed Gevher konuşmasına Allaha hamd ederek, Resulüne selam ve salât getirterek konuşmasına başladı. Gevher konuşmasında; “ Böyle güzel bir haftada vakarlı bir programda aranızda olmaktan mutluluk duyuyorum. Yavrularımız güzel hazırlanmışlar, bizlerde bu güzellikleri biz insanlara aktarabilsek onu yaşayabilsek, insanların yaşadığı ortam, gayri Müslimlerin dahi İslama ilgi ve alakası ve İslamı kabul etmeleri daha yoğun olacağına inanıyorum. Bu programı hazırlayan okul yönetimine, öğretmen ve öğrencilerimize can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Bu sabah, altını çizerek söylüyorum çok anlamlı bir sabah oldu. Kutlu doğum haftamız 14 Nisan pazartesi günü başladı. Bu sabahta Çocuklarımıza armağan edilen Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kuruluşunun 94. Yılını kutladık. Devletimizin bu güzel okulunda dün değişik bir atmosfer vardı, geçmişlerimizin ruhları ihya edildi, bu günde Kutlu doğum programı icra ediliyor. Ben basınımızın ve herkesin bunu önemsemesini istiyorum. Bu devletin, insanlarının arzuladığı sahne buydu. Ayrımcılık değil, tarihine, geçmişine geleceğine devletini kuranlara saygı, peygamberin sisteminde var ve önemli bir yer tutar. Bu bağlamda devlet- millet bağlılığına olan coşku, O’na olan ilgi ve alaka rahmet Peygamberine de başladı.  Kutlu doğum okullarda her yerde devam ediyor,  güzel oluyor, güzel bir şekilde ifa ediliyor. Ama ben kalın çizgiyle bir şeylerin altını çizmek istiyorum. Her şey şuan da olduğu gibi vakarlı, seviyeli, gösterişten uzak bir takım bölücülüklere değil; dini, devleti, milleti, Hz Muhammedi hep birlikte kucaklamakla olur. Bunu yaptığımız müddetçe Allahın bereketi kendi aramızdaki kardeşlik zirveye ulaşacak ve mutlaka hedefe ulaşacaktır.”dedi.


 Program okul öğrencilerinden Eda Nur İşçi’nin Senden öğrendik Ey nebi adlı şiirle devam etti. Okul öğrencilerinden Gamze Nur Atatanır “ Bir yetim Çocuk” adlı şiiri okudu. Sevim Şirikçi Kız teknik meslek lisesi öğrencilerinin oluşturduğu ilahi ekibi okuduğu; Gül Ahmet, yetim Kız, ve Sevdim seni adlı ilahilerle misafirlere duygulu anlar yaşattılar. Program Ayşe Nur Pala’nın Dua adlı sunumuyla son buldu. Program sonrası öğrenci ve Okul Müdiresi Songül Şahin duygularını dile getirdi. Program misafirlerce takdir gördü.

Okul öğrencilerinin hafta dolayısıyla 2 Milyon 180 bin salâvat çektikleri belirtildi.

Haber-Kamera: Hacı Ali Güneçıkan


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1070