Öne Çıkanlar HEM SOSYAL HEM BEYEFENDİ GÜLKESEN: ÜLKELERİN GERÇEK ZENGİNLİĞİ İHRACAT HİZMET BİZDEN! ORHAN 38 YAŞINA GİRDİ GAZETECİLER DE ADAY ADAYI OLDULAR!

Bu haber kez okundu.

MUCİTLER ILICA’DA GÖZ DOLDURDU
 Ilıca Yeniyapan İlköğretim Kurumları'nın bu yıl 3. düzenlediği yılsonu etkinliğinde, öğrencilerin birbirinden ilginç icatları ve el sanatı eserleri göz doldurdu. Etkinlikte bilim şenliği, okuma bayramı ve görsel sanatlar sergisi bir arada gerçekleştirildi. Ilıca Çok Programlı Lisesi Spor Salonu'nda gerçekleştirilen etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Daha sonra Okul Müdürü İbrahim Karalar katılımcılara hitaben bir konuşma yaptı. Karalar yaptığı konuşmada katılımcılara etkinliğe gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederken, marifetin iltifata tabi olduğunu hatırlatarak, en güzel eserlerin bile kimse tarafından görülmediği takdirde bir anlam ifade etmediğini ifade etti.

Açılış konuşmasının ardından Fen ve Teknoloji Öğretmeni Tayfur Kolukısa'nın koordinatörlüğünde öğrenciler tarafından gösteri amaçlı birbirinden ilginç deneyler yapıldı. "Sodyum patlaması", "Yanmayan kağıt" ve "Sabun köpüğü" gösterileri izleyenler tarafından tam not aldı. Daha sonra minik öğrenciler tarafından Kafkas halk oyunları gösterisi sunuldu. Gösteri sonunda açılan Türk Bayrağı salonda duygusal anların yaşanmasına neden oldu ve büyük alkış aldı.


SERGİDEKİ RESİMLER HARİKAYDI

Daha sonra resim, mozaik ve öğrenciler tarafından icat edilen bilişim eserlerinin bulunduğu serginin açılışı gerçekleştirildi. Açılış kurdelesini İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Mustafa Zincirkıran ve Hasan Gül, Karakol Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Serdar Ulun, Muhtar Kenan Kaydı ve Okul Müdürü İbrahim Karalar birlikte kestiler.

Resim sergisinde öğrencilerin farklı yöntemler kullanarak yaptığı birbirinden güzel resimler ilgi ve dikkatle incelendi, büyük beğeni topladı. Birbirinden değişik renklerdeki taşlar kullanılarak yapılan mozaikler serginin ilgi odağı oldu. Mucit öğrencilerin sergilediği icatlar katılımcılar tarafından uzun süre yakından incelendi.

Etkinliğe İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Mustafa Zincirkıran, Hasan Gül, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Emre Gökşen, Ilıca Jandarma Karakol Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Serdar Ulun, Ak Parti Onikişubat İlçe Başkan Yardımcısı Cuma Karalar, Ilıca Mahalle Muhtarı Kenan Kaydı, Ilıca ve çevre mahallelerin okul müdürleri, öğretmenler, öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol