banner1148
Öne Çıkanlar ÇAĞLAYANCERİT YOL İNŞAATI BAŞLIYOR HA YARIN! SANKO OKULLARI ÜÇ PROJESİ İLE TÜBİTAK YARI FİNALİNDE ZOR OYUNU ŞADİ BOZDU ! dizi

Bu haber kez okundu.

 MİLLİ ATICI ADINA HATIRA ORMANI KURULDU

Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, milli atıcı Dikeç’in doğup büyüdüğü Taşoluk Mahallesinde kurulan orman sahasında yaptığı açıklamada, her yıl orman haftası etkinlikleri kapsamında hatıra ormanı kuracaklarını söyledi.

Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz hadisi şerifini hatırlatan Başkan Aydın, şunları kaydetti:

“Dinimizde sıla-i rahim önemli farzlardandır. Yani en yakından en uzağa bütün canlılara şefkat ve merhamet duymak Allah’ın emridir. Bir ağaç dikmeyi veya bir yaş ağaca bakmayı ya da bağlarda, bahçelerde yeşil bitkilerin yaşaması ve gelişmesi için hizmet etmeyi başka kategoride değerlendiremeyiz. Diğer yandan ormanlarımızın ülkemizin akciğeri olduğunu söyleriz ama aslında ormanlar bizim akciğerimiz ve yaşam kaynağımızdır. Bundan dolayı belediye olarak her yıl artırarak ağaç dikmeyi hedefliyoruz.

Uluslararası müsabakalarda elde edilen başarının ardından İstiklal Marşımızın okunması ve bayrağımızın göndere çekilmesinin tarif edilemez bir mutluluk olduğuna vurgu yapan Başkan Aydın, “Yusuf kardeşimiz kendi alanında ortaya koyduğu başarılar ile hem ülkemizi hem de Göksun’umuzu ulusal ve uluslararası müsabakalarda başarı ile temsil ederek bayrağımızı göndere çektirmekte ve bizleri onurlandırmaktadır. Bizde kendi adına doğup büyüdüğü topraklarda bir orman oluşturarak milli sporcumuza desteğimizi göstermek istedik” şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra 12 dönüm orman sahasına 500 adet değişik türlerde fidan dikildi.

Fidan dikim programına İlçe Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Orman İşletme Müdürü Osman Hasırcı, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Mesut Kıraç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halit Demirtaş, Taşoluk Mahalle Muhtarı Ramazan Güle ve diğer ilgililer katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1147