Öne Çıkanlar Nilden Bayazıt Postalcı BÜYÜK TEHLİKEYE SON 2 GÜN MUHTARLARLA İFTARDA BİR ARAYA GELDİ NÜFUS CÜZDANI MAVİ İMİŞ TEPE; ÇIRAK YETİŞMİYOR

Bu haber kez okundu.

MERDİVENLER DURDU, HERKES YÜRÜDÜ
 Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’nca (Obezite, Diyabet, Metabolik Hastalıklar Daire Başkanlığı) her yıl düzenlenen etkinlik kapsamında, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü uzmanlarınca, alışveriş merkezi ziyaretçilerine bilgilendirme broşürleri de dağıtıldı.

Yürüyüşün, tüm yaştaki bireyler için en yaygın ve kolay uygulanabilen aktivite olduğu belirtilen bilgilendirme broşüründe, ‘’ Dayanıklılık aktiviteleri vücudumuzun oksijeni kullanma kapasitesini arttıran, büyük kas gruplarının dinamik ve ritmik olarak çalıştığı aktivitelerdir’’ ifadelerine yer verildi.

Fiziksel aktivitenin sağlığın koruyucu ve geliştirici etkisinin görülebilmesi için günlük aktivitelerin yanı sıra yetişkin yaş grubunda haftanın 5 günü en az 30 dakika orta şiddette fiziksel aktivite yapılması gerektiği de belirtilerek, şunlar kaydedildi:

‘’ Türkiye Beslenme ve Sağlık Araştırması, sonuçlarına göre toplumumuzun yüzde 71.9’unun hareketsiz yaşıyor. Bu nedenle gün içerisinde toplu taşım aracı kullanıyorsanız ineceğiniz yerden bir –iki durak önce inip yürüyebilir veya arabanızı gideceğiniz yerin önüne değil birkaç sokak uzağa park ederek gideceğiniz yere yürüyebilirsiniz. ‘’

Bu arada, K.Maraş Piazza AVM’de, 1 dakika süreyle duran merdivenleri yürüyerek inip çıkan vatandaşlar ise bu tür etkinliklerin hareketsiz yaşamın olumsuzluklarına dikkat çekilmesi açısından önemini vurgulayarak, uygulamanın farkındalık yaratması açısından önemli olduğunu belirttiler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol