Öne Çıkanlar Nilden Bayazıt Postalcı BÜYÜK TEHLİKEYE SON 2 GÜN MUHTARLARLA İFTARDA BİR ARAYA GELDİ NÜFUS CÜZDANI MAVİ İMİŞ TEPE; ÇIRAK YETİŞMİYOR

Bu haber kez okundu.

MAZI, HEDEFİM MODERN BİR ONİKİŞUBAT
 25 Ekim Cuma günü, Ak Parti İl Binası’nda geniş katılımla gerçekleştirdiği başvuru öncesi Doç.Dr.Fikret Mazı; “Sözlerime başlarken, hepinizi en içten, en derin sevgi, saygı ve muhabbetlerimle selamlıyorum. İzninizle kısaca kendimden bahsetmek istiyorum, 1971 yılında Kahramanmaraş’ta doğdum. Dumlupınar İlkokulu, Gazi Ortaokulu ve K.Maraş Lisesi’ni bitirdikten sonra, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldum. Yüksek lisansımı Kent Sosyolojisi üzerine yaparak Kamu Yönetimi alanında bilim uzmanlığını aldım. Doktora Eğitimimi ise İklim Değişikliği Politikası konusunda yaptıktan sonra Kent ve Çevre Bilimleri Doktoru ünvanı aldım. Yerel Yönetimler Kent ve Çevre Politikası alanında Doçent oldum. Toronto / Kanada’da doktora tez çalışması, Londra / İngiltere’de Kentsel Dönüşüm Stajı, Dublin / İrlanda’da öğretim üyeliği yaptım. Kentleşme ve Konut Politikası, Çevre Politikası, Yerel Yönetimler, Şehir ve Bölge Planlama, Çevre Hukuku, İmar Hukuku, Kent Ekonomisi ve Stratejik Yönetim dersleri, Üniversitelerde verdiğim derslerden bazılarıdır. Rektör Danışmanlığı, Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanlığı görevlerini üstlendim. Onuncu Kalkınma Planının hazırlanmasında Kamu Yönetimi Özel İhtisas Komisyonu üyeliği yaptım. Kentsel sorunlar üzerine düzenlenen Ondan fazla ulusal ya da uluslararası sempozyumlarda koordinatörlük ya da bilimsel komite üyeliği yaptım. AK Parti Siyaset Akademisinde Kent Vizyonu, Büyükşehir Belediye Mevzuatı, Yerel yönetimlerin yapısı üzerine 40’ın üzerinde kentte seminer verdim ve 5 ilde Başkanlık sistemini anlatmakla görevlendirildim. Yerel Yönetimler, Kent ve Çevre Konularında onlarca bilimsel çalışma ve proje yaptım. Kentleşme ve Yerel Yönetimler üzerine yayın yapan sekiz dergide danışmanlık yapmaktayım. Evli ve 3 çocuk babasıyım ve ileri düzey İngilizce bilmekteyim.” edi.ÜLKELER DEĞİL, KENTLER ÖNE ÇIKIYOR

Gerek diksiyonu, gerekse ifadeleri ile dinleyenleri kendisine hayran bırakan Doç.Dr.Mazı, vatandaşın karşısına modern bir Onikişubat ilçesi iddiası ile çıktığını belirterek; “Günümüzde, artık ülkelerin değil, kentlerin öne çıktığı ve yarıştığı bir dünyada yaşıyoruz. Kentlerimiz, başta ekonomik olmak üzere doğal, kültürel ve tarihi varlıkları yönünden değerlendirilmeli ve insan kaynakları potansiyeli bakımından rekabet edebilir bir düzeye getirilmelidir. Onikişubat İlçemiz de bu anlamda halihazırdaki mevcut olan 47 mahallemize ek olarak yasanın uygulanmasıyla mahalleye dönüşecek 80 kadar belde belediyesi ve köylerden oluşmaktadır. Alışılagelmiş mekan uygulamasının dışında geniş kapsamlı bir belediyecilik anlayışının uygulanmasını gerektiren yeni bir durumla karşı karşıyayız. Dolayısıyla Onikişubat belediyemizin sınırları kapsamında ortak bir imar planının uygulanması söz konusudur” diye konuştu.

VİZYON VE İNANÇ SAHİBİYİM

Mazı son olarak da şunları söyledi; “Tüm aday adayı arkadaşlarıma K.Maraş ve Onikişubat sevdasından, Onikişubat’a hizmet sorumluluklarından dolayı şükranlarımı arz ediyorum. Onikişubat’ı Sayın Başbakanımızın da işaret ettiği Cumhuriyetimizin 100.yılı olan 2023’lerdeki çağdaş uygarlık ve ekonomik gelişmişlik seviyesine çıkarabilecek vizyona ve inanca sahibim. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonuna inanmış biri olarak onunla yol yürüyemeye devam edeceğiz. Bu yolculukta onu asla yalnız bırakmayacağız.

Heyecanımız her geçen gün artmış olarak geleceğe hep ümitle bakacağız ve o geleceği getireceğiz inşallah. Bir Kahramanmaraş sevdalısı olarak deneyim ve birikimlerimi, hemşerilerimin teveccühü ve AK Parti Yönetimi'nin kararı ile değerlendirmek istiyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyor, muhabbetlerimi sunuyorum”

HOCAMIZ BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ

Akparti Onikişubat İlçe Başkanı Av.Ahmet Özdemir ise ; "İlçe başkanlığımızda bugün Doç.Dr. Fikret Mazı'nın aday adaylığı müracaatını alıyoruz . Böyle değerli bir hocamızın partimize aday adaylığı için müracaatını almaktan son derece mutluyuz. Bu anlamda inşallah gönlünden geçen olur ve inşallah attığı bu adım hayırlara vesile olur, kendisine başarılar diliyoruz" dedi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol