Öne Çıkanlar SÜFYAN EMİROĞLU KURTULUŞ COŞKUSU 96. KEZ YAŞANDI BARO SAVCI KİRAZ İÇİN BİR ARAYA GELDİ DONDURMA FESTİVALİ MÜJDESİ Olimpik gün yürüyüşüne büyük ilgi

Bu haber kez okundu.

MARAŞ’IN VE GÜREŞİN AĞASI; ERKOÇ
 Beyoğlu Belediyesindeki başarılı hizmetleri ardından, 30 Mart Mahalli Seçimlerinde Türkoğlu Belediye Başkanı seçilen ziraat mühendisi, başarılı ve yetenekli isim Osman Okumuş tarafından bu yıl 5. düzenlenen ve büyük ilgi gören güreşler, 1 Haziran pazar günü R.Tayyip Erdoğan Spor Kompleksinde gerçekleşti.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ardından, Kur’an-ı Kerimi tilaveti sonrası,  cazgırlığını Mehmet Bayram’ın yaptığı Kısa Şalvar Güreşleri, genellikle merkez ve ilçelerimizde çok tutulan eski geleneklere dayanan bir güreş türüdür. Maraş yöresinde, özellikle Bertiz ve Beyoğlu beldelerinde yaygındır. 

Bu anlamda, acar, yenilikçi, teknik ve sosyal belediyeciliğin en güzel örnekleri yanında, sporca da gönül veren Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, festival ile ilgili olarak;  “Bu güreşleri geleneksel hale getirerek, ata sporumuz güreşin yaygınlaşması ve gençlerimize güreş sporunu aşılamak için yola çıktık, halkımız da büyük ilgi gösterdi. Biz, teknik belediyecilik yanında sosyal belediyecilik anlayışını da benimseyerek, yöre halkının spor zevklerini de tatmin etmeye çalıştık, çalışacağız. Teknik ve sosyal belediyecilik yanında, spora da önem veriyoruz. Sadece güreşe değil, futbol ve voleybol sporlarında da çok iyi bir yerdeyiz.” dedi, Soma Maden Ocağındaki faciada yaşamını yitiren maden şehitleri ile Bosna’da ölenler için başsağlığı diledi, arkasından da gezi olaylarını bahane ederek olay çıkaran, ülkenin huzuru bozan bozguncuları kınadı, festivalde emeği geçen arkadaşlarına teşekkür etti.

Öğle arası olması sebebiyle tüm konuklara önce kiraz, sonra da ekmek içi kavurma ve ayran ikramı da yapıldı.

ERKOÇ’A GÜREŞ AĞALIĞI YAKIŞTI

Kahramanmaraş ve ilçeleri-beldeleri (Göksun, Afşin, Elbistan-Baydemirli-Bertiz) ile komşu illerinden (Erzurum, Tokat, Sivas, Çorum, Adana) gelen güreşçiler yanında, Azerbaycan, Dağıstan, Bulgaristan ve Çeçenistan’dan festivale renk katan sporcularla yaklaşık 350 güreşçinin katıldığı şampiyona sonunda güreşçilere edindikleri derece ve kilolarına göre para ödülü verildi.

Güreşlere yaklaşık 20 hakem görev yaparken, güreşlerin finali ile birlikte, güreş ağalığı seçimine gidildi. Güreş ağası ise Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç seçilirken, aynı zamanda da halkın ilgi odağı oldu. Halil Hopur ise, rakiplerinin sırtını yere getirerek, bir kere daha başpehlivan olmayı başardı.   

Başkan okulmuş tarafından, güreşe katkı veren yerel yönetici, spor adamı ve bürokratlara plaketleri verildi.

OKUMUŞ YALNIZ DEĞİLDİ

Okumuş’u bu mutlu gününde yalnız bırakmayanların başında; AK Parti Milletvekili Dt.Sıtkı  Güvenç, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç, Belediye eski Başkanı Ecz.Mustafa Poyraz, AK Parti İl Başkanı Av.Metin Doğan, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Türkoğlu Kaymakamı Serdar Kartal, Emniyet Müdürü Mustafa Kara, Jandarma Komutanı Ahmet Ziya Çelik, dünya ve Avrupa şampiyonu  güreşçilerimizden Mehmet Esenceli, Harun Doğan, belediye meclis üyeleri, çevre köy ve mahalle muhtarları ile çok sayıda başta Beyoğlu belde halkı ile çevre belde ve köylerden gelen vatandaşlar katılırken, kadınların-çocukların da güreş alanında yerlerini alması, güne damgasını vuran bir başka güzellikti.  


 


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol