Öne Çıkanlar DİN VE ŞİDDET KONULU KONFERANS ÖĞRENCİLERE MESLEK SEÇİMİ ÖNERİSİ HAVVA SAYGAZ GÜRZ MECLİSTE MARAŞIN SESİ OLACAĞIZ HUNHARCA

Bu haber kez okundu.

M.AKİF KÜTÜKÇÜ 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİNİ KUTLADI
 Çünkü Çanakkale'de kazanılan bir zaferdi ama kaybedilenler Türk Milletinin en yiğit, en kahraman ve ölüme bile gülerek gidecek kadar yürekli evlatlarıydı. Çünkü Çanakkale'de kaybedilenler Türk Milletinin bağrından çıkıp bugünkü manada üniversite eğitimini tamamlayan yüzbinlerce genciydi, Çanakkale'de kaybedilenler Türk Milletinin geleceğiydi, İlim ile mücehhez aydınlık geleceğimizin mihenk taşlarıydı. Onları Çanakkala'de kaybederken bu millet, şanla, şerefle bahadırlıkla dolu tarihine yine altın harflerle bu hasletlerimizi yazdırdılar. Onlar sadece Türk Milletinin değil tüm İslam aleminin onuru oldular, gururu oldular. Müslüman olmayanların bile haklı saygısını kazandılar.

Çanakkale'de can verenler sadece Anadolu'nun ilelebet Türk toprağı olduğunu tüm cihana ilan etmekle kalmadılar, İstiklal Marşı şairimiz rahmetli Mehmet Akif ERSOY'un da belirttiği üzere Bedr'in arslanları gibi yaptıkları şanlı mücadeleleri ile Türk Milletinin İslam aleminin yıkılmaz kalesi olduğunu bir kez daha haykırdılar. 

Bugün İslam aleminin ve Türk Milletinin gurur kaynağı olan tüm milli değerlerimiz AKP iktidarı tarafından Türk Milletinin değerleri olmaktan çıkarılmış durumdadır. Siyasi iktidar gücü ile Türk Milletine ait milli değer adına ne varsa Türk Milletinin elinden alınmaya çalışılmaktadır. Yakın bir geçmişte okullarda okunan And'ımızın kaldırılması belleklerde tazeliğini korurken ve dün 12 Şubatta Kahramanmaraş'ın Fransız işgalinden kurtuluşu anma törenlerine Kahramanmaraş'lı öğrencilerin katılımlarının engellenerek milli şuurdan yoksun bırakılmaya çalışıldığı aklımızdan çıkmamışken bugün Çanakkale Valisi tarafından Çanakkale şehitleri anma törenlerinin yapılacağı alan olan Gelibolu tarihi alanı ile Mehmetçik Abidesinin halkın ziyaretine ve buralarda yapılacak törenlere kapatılacağı ve 25 Mart'taki yapılacak törenlerin tamamına halkın katılımının yasaklanması milleti değerlerinden koparmaya çalışmanın danıskasıdır.Sanmıyorum ki hiç bir Vali siyasi iktidarın izni ve bilgisi olmadan kendi başına böyle bir karar alabilsin. Bu yasaklama kararı Hükümet tarafından tarafından alınmış bir karardır. Gerekçesi ne olursa olsun, ister yabancı devlet adamlarının katılımının çokluğu, ister sabotaj korkusu isterse can güvenliği korkusu ile böyle bir kararı alanları, bu karara imza atanları esefle ve lanetle kınıyorum. Türk Milleti olarak bizler tüm öğrencileri Çanakkale'deki anma törenlerine programlı olarak dahil etmek istediğimiz ve geleceğimiz olan, gözbebeğimiz olan gençlerimizin bu kutlu toprakları ziyaret ederek, bu şuurla donanarak yetişmesini amaçlarken AKP tüm politikalarında olduğu gibi Türk Milletini milli ve manevi değerlerinden koparmaya çalışmaktadır.

Çanakkale zaferi sadece Anadolu Türklüğü'nün varoluş timsali değil, İslam alemininde var olma mücadelesi verdiği Uhud gibi, Bedir gibi, Hendek gibi İslam dini tarihinde altın harflerle yazılması gereken bir savaştır. 

Sözde İslami gelenekten geldiğini iddia eden AKP iktidarı adında milli yazılı ne varsa hepsini gayri millileştirdiği gibi Çanakkale Savaşı yıldönümünde halkın katılımını yasaklayarak şanlı ecdadımızın verdiği bu mücadeleyi de gayri millileştirme çabasındadır.

Çanakkale savaşının 100. yıldönümünde yapılan etkinlikler kahır ekseriyetle müftülükler eliyle ve AKP hükümetinin talimatıyla yapılmaktadır. Buradan çıkarılması gereken sonuç Diyanet İşleri Başkanlığının bugün AKP Hükümetinin temsilcisi konumuna gelmiş olmasıdır

Hangi şartlar altında olursa olsun, ister faşist, ister diktatör, isterse totaliter baskılar, biz Türk Milliyetçileri ve Ülkücüler olarak Çanakkale'yi, Dumlupınar'ı, Sakarya'yı ve oralarda can veren aziz şehitlerimizi hiç bir zaman unutmayacağız. Varlığımız onların eseri ise bu varlığımızı onların aziz hatıralarını yaşatmaya adadığımızı Kahramanlar diyarı olan Kahramanmaraş'tan cümle aleme bir kez daha duyurmak istiyorum. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol