Öne Çıkanlar KAYINVALİDESİNİ TOPRAĞA VERDİ Menar HALK OTOBÜSÜ ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM ELBİSTANSPOR YATIRIMCI HER ANLAMDA KORUNUYOR

Bu haber kez okundu.

KUYBU’DAN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Yarın tüm Türkiye’de olduğu kadar şehrimizde de kutlanacak olan Cumhuriyetin ilanının 97’nci yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Kuybu, tarih boyunca zaferler kazanan milletimizin 29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyet’le, kendi kaderini yine kendinin belirlediğine vurgu yaptı.

CUMHURİYETİ  ANLAMAK GEREK

Vatanın her karış toprağında bağımsızlık için yıllarca büyük bir mücadele verildiğini kaydeden Başkan Kuybu mesajında şu görüşlere yer verdi: “Büyük Komutan Atatürk’ün dediği gibi, Cumhuriyet, imkân demektir. Cumhuriyet, yalnızca adıyla bile birey özgürlüğünü aşılayan sihirli bir aşıdır. Görülecektir ki, cumhuriyet imkânları olan her memleket, özgürlük davasında er geç başarılı olacaktır.

Cumhuriyet, kendisine bağlı olanları en ileri aşamalara götüren imkânları verir. Bağımsızlık ve özgürlüğüne sahip olan milletler, ilerleme yolunda imkânlara sahip demektirler. O halde cumhuriyet, her alanda ilerlemenin de en belirgin teminatıdır. Cumhuriyeti bu anlamıyla ve bu kapsamıyla anlamak gerekir.

Başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bağımsızlığı uğruna canlarını fedan eden aziz şehitlerimizi minnet ve saygıyla anarken, Cumhuriyetimizin 97. yılını gurur ve onurla kutluyorum.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1308

banner1309