banner1312
Öne Çıkanlar NURİ PAKDİL ORTAOKULUNDA TATBİKAT AK PARTİ ADAY ADAYI AK PARTİ YAKIŞANI YAPIYOR ATIL ARAZİLER EKONOMİYE KAZANDIRILDI ASLAN YAKALADI

Bu haber kez okundu.

KURANI GÜZEL OKUMA BİRİNCİSİNE PROGRAM

Cuma namazı öncesi Ulu Camide düzenlenen program, Müftü Muhammed Gevher Kuran eğitim merkezinden Kurs öğreticisi Harun Başboğa tarafından okunan Kur’an tilavetiyle başladı.

İl Müftüsü Celal Sürgeç, Cuma namazı öncesi Vaaz ve konuşmasında Kahramanmaraş’ın Hafızlık müessesesi ve Kur’an kursları hizmetlerinde son yıllarda oldukça başarılı bir grafik çizdiğini söyledi. Sürgeç, fiziki açıdan Kur’an kurslarının modernize edildiğinin altını çizerek, her gelen Müftülerimiz vatandaşlarımızın desteğiyle üzerine bir şeyler koyarak hafızlık müessesesi ve Kur’an kursu hizmetlerinde alınan başarılarda katkısı olmuştur dedi.

Diyanet İşleri başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen 14-18 yaş arası Kur’an_ı Kerimi güzel okuma yarışmasında Türkiye birincisi olan Hafız Mehmet Ali Sarıtürk ve hafızlığını tamamladığı Müftü Muhammed Gevher Kur’an eğitim merkezi Müdürü Salahattin Akkurt,  tekbir ve salâvat eşliğinde kürsü önüne geldi.

İstanbul Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam hatip Lisesi öğrencisi, Kur’an-ı Kerimi güzel okuma Türkiye birincisi Hafız Mehmet Ali Sarıtürk, 1. ci olduğunda okuduğu Kasas Suresi 83-88.ci ayetlerini Ulu Camide tekrar okuyarak cemaate Kur’an ziyafeti sundu. Hafız Sarıtürk okuduğu Kur’an tilavetiyle ulu Cami kubbelerinden hoş bir seda yankılandı.

Daha sonra İl Müftüsü Celal Sürgeç, Diyanet İşleri başkanlığının çeki ile İl Müftülüğü ve hayırsever vatandaşlarca verilen çeşitli ödülleri takdim etti.

Program yapılan duayla son buldu.

HABER: HACI ALİ GÜNEÇIKAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol