banner1124
banner1125
Öne Çıkanlar MODERN SAĞLIK MERKEZLERİNE KAVUŞACAK YALNIZLAR İSTASYONU OKULLADA GIDA GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİLİYOR TANIDIR VE GEDEMENLİ AİLESİNİN MUTLU GÜNÜ UFKA YOLCULUK KÜLTÜR YARIŞMALARI

Bu haber kez okundu.

KÜLTÜR BAKANI ÇELİK MARAŞ’TAYDI.
 Necip Fazıl Kültür Merkezindeki panelde ilk sözü alan İslam Ülkeleri Akademisyen ve Yazarlar Birliği (AY-BİR) Başkanı Prof.Dr. Yusuf Balcı, Osmanlı devletinin zayıflamaya başlamasından itibaren islam dünyasının sorunlarının da arttığına dikkat çekti.

Balcı; “İslam aleminin yaşadığı ağır sorunların arkasında dış faktörlerin etkisi şüphesiz büyüktür. Ancak islam dünyasının bizatihi kendi yapısal sorunları da göz ardı edilemez. Gerek sinsi ve acımasız plan ve saldırılara karşı doğru ve yeterli tepki verebilme, gerekse islam dünyasının temel sorunlarının çözümü noktasında ilim ve fikir adamlarına büyük sorumluluk ve görevler düşmektedir.” dedi.

Kültür Bakanı Ömer Çelik de, bu ulvi gaye doğrultusunda, islam alemindeki akademisyen ve yazarları buluşturabilen uluslararası bir statüde bakanlar kurulu kararıyla kurulmuş olan Ay-Bir’in katkıları ile bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Panele ayrıca büyükşehir belediye başkanı Fatih Mehmet Erkoç, ilçe belediye başkanları, milletvekilleri ve partililer katıldı.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1126

banner1127

banner1128

banner1129