Öne Çıkanlar ARAÇTA SIKIŞIP KALDI STİLİSTLİK-MODA TASARIMI KURSU SERGİSİ AÇILDI PEYGAMBER EFENDİMİZE BİTMEYEN SEVGİ FİLEDE; ADIM ADIM 1. LİGE 4 AĞIR YARALI

Bu haber kez okundu.

KÖYLERDE AKGEMCİ SEVGİSİ
 Pazarcık İlçesi’nin, Ördek Dede, Eğlen, Sarı Erik, Bertiz ve Karaçay Köylerine ziyarette bulunan Akgemci, büyük coşku ile çiçeklerle karşılandı.

Köylerde, “Tahir Baba seninleyiz” “Desteğimiz Tahir Hocaya” sloganları eşliğinde gösterilen ilgiden duygulanan Akgemci; “İşte bizim yüreği temiz, gönlü zengin insanımız. Bu sevgi her şeye değer. Biz makam peşinde değiliz. Rabbim bizlere inşallah böylesine mütevazı, yüreği sevgi dolu tertemiz insanımıza bizlere hizmet etmeyi nasip etsin” dedi.

Köylerde vatandaşların sorunlarını ve beklentilerini dinleyen Akgemci, projelerini anlatarak; “Biz sorunları çözmeye, sizlerin hayatını kolaylaştırmaya talibiz. Görüyorum ki; sizlerin de bana güveni tam” diye konuştu.

Büyükşehir yasasıyla ilgili bilgi aktaran Akgemci, şu ifadeleri kullandı: “31 Mart’tan itibaren Büyükşehir Yasasıyla yönetileceğiz. Sizlerin, yol probleminden tutun, eğitim, sağlık vs. her türlü ihtiyaçlarınızdan büyükşehir sorumlu olacak.

Büyükşehir bütçesi tüm Kahramanmaraş il sınırları içerisinde yaşayan vatandaşların ödediği gelir vergilerinin % 6’sından oluşuyor. Yani bu bütçe sizin paralarınızdan oluşuyor.

Belediye iktidar partisinden olursa daha iyi hizmet alırız düşüncesinin hükmü yok. Bu bütçenin iktidarla alakası yok. Tamamen sizin paralarınız. Dolayısı ile sizin paralarınızın size hizmet olarak dönmesini istiyorsanız işi ehline vermeniz lazım” dedi.


Köylerde ki eğitim, sağlık ve yol çilesine değinen Akgemci; “30 yıllık bir eğitimci olarak benim için eğitim deyince akan sular durur. Köylerimizde gençlerimizin eğitim çilesi bitecek. Bunun yanı sıra gençlerimizin araştırmalarını yapabilecekleri der çalışabilecekleri ETÜT Merkezleri kuracağız.

Zaten kuracağımız Ulaşım Koordinasyon Merkezi ile kentimizin hiçbir yerinde ne yol nede trafik problemi kalmayacak.

Birçok köyümüzde sizlerde de olduğu gibi doktor problemi var. İnsan hayatı her şeyin üstündedir. Köylere hafta bir gün doktor geliyor. Bu inanılır gibi değil. Biz sağlık hizmetlerinin buraya insana yakışır bir şekilde gelmesi gerek. Bunu da biz yapacağız.”

Köy ev yapılarına da değinen Akgemci; köylü vatandaşımızın çok ucuza sahip olacağı modern konut projelerimiz var. İnşallah yetkiyi aldığımızda sizlerin hayal ettiği şekilde bir hayat sunacağız” dedi.

Köy garajı konusunu da gündeme getiren köylülere Akgemci; “Biz ayrıştırıcı değil birleştirici olacağız. Benim köylümün önünde engel kalmayacak. Merkeze gelip gidecek. Köylümün bir sepet yumurtası ile bir satır yoğurdu kimseye sorun olmaz. Kendi vatandaşınıza yasaklar koyarsanız, başka şehirlerden buraya gelip gidilmesini nasıl sağlayacaksınız?

Aynı zamanda sizlerin ürettiği ürünlerin en iyi şekilde pazarlanması ve emeğinizin değer kazanması için öncülük edeceğiz. Köylümün alın teri tarlada kalmayacak” diye konuştu. 


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol