Öne Çıkanlar KAHRAMANMARAŞ PİAZZA 2. YAŞINI KUTLUYOR dizi UNESCO DÜNYA MİRASLARI SERGİSİ AÇILIŞI … AR-GE ÇALIŞMASI ÇOK ÖNEMLİ ÖNEMLİ kahramanmaraş belediyesi

Bu haber kez okundu.

Kooperatif Başkan ve Personellerine Seminer
  

Geçtiğimiz hafta Safron Otel’de Cuma günü Kooperatif Başkanlarına, Cumartesi günü ise kooperatif personellerine verilen eğitimde, kooperatifçiliğin geliştirilmesi ve kanunlar hakkında bilgilendirme hedef alındı.

TESKOMB Teftiş Kurulu Başkanı Kamil Yılmaz tarafından 2 gün verilen seminerde, kooperatiflerin iş ve işlemlerini mevcut yasal düzenlemelere göre ve yasal düzenlemelerde yapılan son değişiklere göre yapması amaçlanarak, bilgiler verildi.  Yapılan bu düzenlemelerin, örnekler verilerek, karşılıklı soru cevap şeklinde de daha iyi bir şekilde anlaşılması sağlandı.


Seminerde aynı zamanda, kooperatif yönetimlerinin, denetim kurullarının ve ortakların hakları da anlatıldı.

Pazar günü de yine TESKOMB tarafından görevli olarak gönderilen Yazılım Uzmanı Özgür Özol tarafından  TOKBYS Online Sistemi hakkında da eğitim verildi. 

KEKEÇ: HERŞEY ESNAFIMIZ İÇİN

Seminere ev sahipliği yapan S.S. Esnaf ve Sanatkârları Kredi Kooperatifleri Kahramanmaraş Bölge Birlik Başkanı Ali Rıza Kekeç, hayatın her alanında eğitimin önemli olduğu gibi kooperatifçilikte de eğitimin şart olduğunu vurgulayarak: “Kahramanmaraş Bölge Birliği olarak, birliğimize bağlı 9 ortak kooperatif başkanımız ve çalışan personeller, yasalar ve yeni düzenlemeler hakkında bilgilendirildi.

TESKOMB tarafından bu seminerler her yıl düzenlenmekte idi. Daha önceki seminerler de TESKOMB bütün kooperatifleri kendi belirlediği bir yere toplayıp aynı anda bilgilendiriyordu. Ancak bu yıl her birlik kendi bölgesinde düzenledi. Bu düzenlememin daha iyi olduğu kanaatindeyim. Sadece birliğimize bağlı ortaklara verilen seminer bire bir verilen bir eğitim gibi oldu. Karşılıklı soru cevapla verilen bilgiler daha iyi aktarıldı. Dolayısı ile ben ve ortaklarımız çok verimli bir seminer oldu diye düşünüyoruz.” dedi.

Başkan Kekeç; seminerin aslen Kahramanmaraşlı olan TESKOMB Teftiş Kurulu Başkanı Kamil Yılmaz tarafından verilemesinin de bir ayrıcalık olduğunu kabul ettiğini ifade ederek: “Hemşehrimizden bilgi almak hakikaten bizi mutlu etti. Bilgi anlatımı ve aktarımı son derece mükemmel bir insan. Seminere katılan arkadaşlarımız çok iyi diyalog kurdular ve son derece verimli bir eğitim oldu.

Teftiş Kurulu Başkanı Kamil Yılmaz’a ve Yazılım Uzmanı Özgür Özol’a şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkürlerimi sunarım” dedi.

“Hem yasalar hem de teknik anlamda bilgilendirilen 9 kooperatif başkanımız ve personelleri esnafını kalkındırmak adına daha donanımlı bir hale geldi” diyen Başkan Ali Rıza Kekeç: “Her şey esnafımız için” diyerek sözlerine son noktayı koydu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1245

banner1233

banner1234

banner1246

banner1248

banner1237