Öne Çıkanlar MAHÇİÇEK: ÇANAKKALE ZAFERİ TÜRK MİLLETİNİN İNSANLIK ONURUDUR! ÇELİK İMALATHANESİNDEKİ YANGIN ÇEK BAŞKONSOLOS LAUFEROVA AÇEVDE ŞEHİTLERİMİZİN ADI FİDANLARDA YAŞAYACAK UFKA YOLCULUK KÜLTÜR YARIŞMALARI

Bu haber kez okundu.

KMTSO HEYETİNDEN PAZARCIK’A ZİYARET
 İlk olarak Kaymakam Çağlayan Aydın’ı ziyaret eden Zabun ve heyeti, kent ekonomisi hakkında bilgiler verdi. Kahramanmaraş’ın Tekstil üretim merkezi olduğuna değinen Başkan Zabun, dünyanın bir çok yerine kaliteli ürün üretimi yaptıklarını ve üretilen ürünlerin modanın başkentlerinde olduğunu söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Çağlayan Aydın ise Pazarcık’ın sanayisi ve gelişimi için işbirliği içerisinde olacağını söyledi.

 

 

Heyet daha sonra Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ’ı ziyaret etti.

Burada bir açıklama yapan Başkan Bozdağ: “Yerel yönetimlerin hep birlikte oluşturdukları sinerji ile yatırım ve hizmet yapılır. Biz Kahramanmaraş ve diğer ilçeler ile bunu başardık. Şu anda merkezde alınan hizmet ne ise aynısını ilçelerde alıyor. Ayrıca  iş adamlarımız Pazarcık için yatırımlarını sürdürüyor” dedi.

Pazarcık’ın kent ekonomisi için önemli bir üretim merkezi olduğunu belirten KMTSO Başkanı Serdar Zabun: “Pazarcık ulaşım bakımından birçok ili birbirine bağlayan bir kavşak. Dolasıyla üretimin merkezi halinde. Bir çok yatırım kalemi ilçede mevcut. Özellikle tarım ile alakalı üretiminde mevcut olması, kente ciddi katkılar sağlamasına neden oluyor.  Hep birlikte üretim yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Ziyarete KMTSO Başkan Vekilleri Mehmet Akif Gölcü, Kadir Gülkesen, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Beşen, Adnan Toprak, Hüseyin Özdal, Fevzi Gerger ve Oda Genel Sekreteri M. Akif Pakdil katıldı.

    

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1021