Öne Çıkanlar KAHRAMANMARAŞ PİAZZA 2. YAŞINI KUTLUYOR dizi UNESCO DÜNYA MİRASLARI SERGİSİ AÇILIŞI … AR-GE ÇALIŞMASI ÇOK ÖNEMLİ ÖNEMLİ kahramanmaraş belediyesi

Bu haber kez okundu.

Kimsenin ne altındayım, ne üstünde

Karaküçük, 12 Temmuz Perşembe  günü, TSO Toplantı salonunda düzenlediği basın toplantısı ile göreve geldiği günden bu yana gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında basın mensuplarını bilgilendirdi. Hazırlanan slayt eşliğinde faaliyetlerini anlatan Karaküçük, üniversite ve sanayi arasındaki işbirliğini artırmak için girişimlerde bulunduklarını belirtti.


Karaküçük, “Bu işbirliğiyle üniversitede hazırlanan projeler, iş dünyası ile buluşuyor. İlerleyen zaman içerisinde bu projelerin tek tek hayata geçeceğine inanıyorum.” diye konuştu.

  En çok önem verdikleri konulardan birinin de uluslararası fuarlara katılım olduğuna dikkat çeken Karaküçük, böylelikle Kahramanmaraşlı girişimcilerin vizyonlarının daha da genişlediğinin altını çizdi. Kahramanmaraş’ta düzenlenen ortak akıl çalıştaylarına da büyük bir hassasiyetle katıldıklarını dile getiren Karaküçük, 38 başlık altında iş dünyasının beklentilerini sıralayarak bu noktada üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirdiklerini vurguladı. Kahramanmaraş’ın Türkiye’nin 2023 hedeflerinde kendine düşen noktaya ulaşmak için daha çok yatırım, daha çok üretim ve daha çok istihdam alanı oluşturması gerektiğini işaret eden Karaküçük, bu noktada yeni OSB alanlarına ihtiyaç duyulduğunu kaydetti. Bunun için gerekli adımları attıklarını anlatan Karaküçük, şöyle konuştu:

 

5 MİLYAR DOLARLIK  İHRACAT HEDEFİ

 

“Üzerinde önemle durduğumuz yer Milli Savunma Bakanlığı tarafından 2016 yılına kadar Genelkurmay’a tahsis edilen Tomsuklu bölgesiydi. 26 bin dekarlık bu alanı alabilmek için tüm girişimleri yaptık. İlk etapta 5 bin 200 dekarlık alanda yatırım yapmak. Diğer yandan, Gaziantep ve Adana Yolları ile Kılılı Beldesinin bulunduğu yerlerde toplam bin 294 hektarlık alanda 93 sanayi tesisimiz var. Tomsuklu’da dahil toplam 4 yerin OSB olması için gayret gösteriyoruz. Ben bu noktada üzerime düşen görevi yaptığıma inanıyorum. Çünkü biz 5 milyar dolar ihracat hedefini kabullendik. Bu hedefe ulaşmak için daha çok yatırım ve üretim yapmalıyız. Tomsuklu da bu bakımdan önemli. Ben bunu başbakanımıza da ilettim. Olumlu sonuçlar elde edeceğimize inanıyorum.”


Hayata geçirdikleri projelerden birinin de İŞGEM olduğunu belirten Karaküçük, bu çalışmaya da 8 milyon Euroluk Avrupa Birliği hibesi aldıklarını ifade etti. Karaküçük, bu projeyle işyeri açma imkanı olmayan girişimcilere 150 metrekare ve 500 metrekare büyüklükteki işyerlerinin sağlanarak 5 yıl boyunca ücretsiz kiralanacağını vurguladı.

  Karaküçük, iş dünyası olarak en büyük beklentilerinden birinin de Narlı bölgesine uluslar arası bir havalimanı yapılması olduğunu, ilk etapta kabul görmeyen bu projelerinin ilerleyen yıllarda değerlendirmeye alınabileceğini sözlerine ekledi. KMTSO Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı toplantı, soru-cevap bölümüyle son buldu.

Karaküçük’ün basın ile olan birlikteliğine bazı yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1245

banner1233

banner1234

banner1246

banner1248

banner1237