banner746

banner750

banner727

Kimsenin değil, üyelerimizin emrindeyiz!

13 Haziran 2012 Çarşamba 15:27
Bu haber 1237 kez okundu

KSÜ Biyoloji ve İnşaat Fakültelerinden mezun, ayrıca 2 yıllık da Tıbbı Laborantlık eğitimi ardından, sağlık yöneticiliği yüksek lisansına başlayan, 16 Ekim 2010 tarihinde Sağlık-Sen Başkanı olan Mutlu Kaya, şimdi 1.850 olarak aldığı üye sayısını 3.050’ye çıkartmanın mutluluğunu yaşıyor.

Kimsenin değil, üyelerimizin emrindeyiz!
 Son günlerde, sağlık camiasındaki keyfi uygulamaları, çalkantıları konuşalım istedik Başkan Mutlu Kaya ile… Sendika’da, Başkan Yardımcısı Bünyamin Mutlu Demirci de olduğu halde, biz sorduk, Mutlu cevapladı.

Tabi Başkan Kaya da camiadaki çatlak seslerken, iddia edildiği şekliyle, keyfi uygulamalardan ve yaşanan mağduriyetlerden rahatsız.

“Biz sendika olarak, sağlık camiası çalışanların temsilcisi, yükselen sesi olarak, uygulamalar bizleri de rahatsız etmedi değil. Ki karşı çıktık. Necip Fazıl Şehir Devlet Hastanesini sürgün yeri olarak dizayn etmeleri etik değildi. Bizi üzdü bunlar. Neticede hepimiz bir aileyiz, aynı gemideyiz. Bunu biraz da şuna bağlıyorum, Sağlık Bakanlığının dönüşüm mantığı pek anlaşılamadı” diyen Kaya’ya bu uygulamalardan rahatsız olup da sizi eleştiren bazı üyelerinizin sizden koptuğunu, başka sendikalara gitme eğiliminde olduğunu hatırlattığımızda, verdiği cevap şu oldu; “Hayır böyle bir gidiş, kopuş yok ve olmadı. Ancak şunu söyleyebilirim, sağlık kuruluşlarında çalışanlar üzerinde bir korku heğomanyası oluşturuluyor ki, bu bizi üzüyor.  Böyle bir şeyi istemiyor, benimsemiyor, tasvip etmiyoruz. Çalışanları çelişki içerisine düşürüyorlar."


İDARE VE PERSONEL UYUM İÇİNDE OLMALI

Bu güzel ve mantıklı önerini sunan Kaya, keyfi uygulamaları kesinlikle tasvip etmezken, birilerine yamanma, onların gölgesi altına girme gibi düşüncesinin,  ihtiyacının da bulunmadığını belirtiyor ve şöyle diyor; “Kimsenin güdümünde değilim. Benim görevim, birilerine şemsiye olmak değil, üyelerimin hak ve menfaatlerini korumak, onlara sahip çıkmak, onlarla sosyal dayanışma içinde olmak!”

Her şeye rağmen, haksızlıklara, yanlış gidene dur demeyi, feryat etmeyi görev ve sorumluluk alanında sayıyor.

EN BAŞARILI SENDİKA

Nitelikli, eğitimli ve o kadar da beyefendi kişilik Mutlu Kaya, 2011 resmi verilerine göre, çalışan ve nüfus sayısına göre 81 il içerisinde en başarılı 5 ilden biri olmanın mutluluğunu anlatmakta sıkıntı çekerken, “Bizim için üyelik, kağıda atılan bir imza değil, üyelerimizin hak ve menfaatlerinin korunması adına teslim edilen kutsal bir emanettir” diyor, ilave olarak da kamu hastane birlikleri sempozyumundaki yeni yapılanmayla alakalı bilgilendirmeyi de ihmal etmiyordu.


Öte yandan, 16 Haziran 2012 Cumartesi günü, saat 10’da başlayacak olan 2. geleneksel bahar şenliği kutlamaları adına, üyeleri arasındaki sosyal dayanışmayı artırmak, birlikteliği sağlamak adına Kapıçam’da düzenlenecek etkinliğe, pikniğe tüm üyelerini davet ediyor, bekliyor Sağlık Sen Başkanı Mutlu Kaya…

 

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Rahmi 6 yıl önce yorumlandı

i̇sini adam gibi yapan insanları sitenizde görmekten mutlu olduk.........selamlar fiskeci abi

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Adem 6 yıl önce yorumlandı

yolun açık olsun genc adam

0 Kişi beğendi.