banner746

banner750

banner727

KILAVUZLU SULAMASI 4. KISIM İNŞAATI YAPIM İŞİ’NİN SÖZLEŞMESİ İMZALANDI…

24 Temmuz 2017 Pazartesi 11:44
Bu haber 318 kez okundu

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Orta Ceyhan Menzelet Kılavuzlu Sulama Projesi’nde önemli bir aşamayı daha geride bıraktı. Geçtiğimiz günlerde Kılavuzlu Sulaması 3. Kısım Projesi’nin sözleşmesini imzalayan Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü şimdi de Kılavuzlu Sulaması 4. Kısım İnşaatı’nın yapımına ilişkin sözleşmeyi imzaladı.

KILAVUZLU SULAMASI 4. KISIM İNŞAATI YAPIM İŞİ'NİN SÖZLEŞMESİ İMZALANDI…
             4. Kısım ile Brüt 87 Bin 830 Dekar Zirai Alan Suyla Buluşacak

            Orta Ceyhan Menzelet Kılavuzlu Sulama Projesi’nde önemli bir adım daha atılarak, projenin 4. Kısım yapım işi sözleşmesi DSİ tarafından imzalandı. Kılavuzlu Sulaması 4. Kısım Projesi ile brüt 87 bin 830 dekar zirai alan suyla buluşacak.

Sulamadan faydalanacak yerleşim birimleri arasında Altınüzüm, Yeniköy, Yelliburun, Sahmaran, Karakaya, Aşağıbilenler, Yukarıbilenler, Çolaklar, Arapuşağı, Akın Yolu, Ortaklı, Kalaycık, Güllühüyük, Bayraktepe, Yeşilova, Aganlı, Köseler, Karapınar, Karapolat, Toplamalar, Çubuk, Ağalar Ovası ve Selver yer alıyor.

Toplam 1 Milyon Dekar Zirai Arazi Modern Sulama Sistemine Kavuşacak

Kılavuzlu Sulaması 4. Kısım Projesi ile yöredeki münbit toprakların suya doyacağını kaydeden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Proje ile milli ekonomiye yılda
40 milyon lira katkı ve 12 bin 500 kişiye de tarımsal istihdam imkânı sağlanacak. Ayrıca bölge için çok önemli bir proje olan Orta Ceyhan Menzelet Kılavuzlu Sulaması Projesinin bütün kısımlarını tamamladığımızda Kılavuzlu Barajı anakanalı vasıtasıyla Kahramanmaraş, Gaziantep ve Hatay İllerinde toplam 1 milyon 76 bin dekar zirai alanı suya kavuşturmuş olacağız”
dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder