Öne Çıkanlar Nilden Bayazıt Postalcı BÜYÜK TEHLİKEYE SON 2 GÜN MUHTARLARLA İFTARDA BİR ARAYA GELDİ NÜFUS CÜZDANI MAVİ İMİŞ TEPE; ÇIRAK YETİŞMİYOR

Bu haber kez okundu.

KALİDA BİLİŞİM KOMİTESİ CEBİT FUAR’INDA SEKTÖRDE YENİLİKLERİ İNCELEDİ.
 Ulaştırma, Habercilik ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın açılışında bulunduğu fuarda sektörün yenilikleri tanıtıldı. İstanbul’da bu yıl 14.sü düzenlenen CeBIT Bilişim Fuarına vatandaşlar, ulusal ve uluslararası medya büyük ilgi gösterdi.

CeBİT Farında"akıllı belediyecilik uygulamaları" ve "sosyal medya, interaktif meclis, dijital arşiv sistemi, elektronik ve mobil imza ile yazışma paketi" ile ilgili bilgilerin de ilgililere sunulduğunu söyleyen KALİDA Bilişim Komitesi Başkanı Ergün Kalıç,“ Avrasya bölgesindeki bilişim firmalarının yanı sıra işinde bilişimi kullanan tüm dikey sektör firmalarını, kamu kurumlarını ve medya kuruluşlarını aynı çatı altında buluşturan Yeşilköy CNR Expo'da açılan CeBİT Fuarı her yıl ilgi görüyor.Biz de Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren firmalar olarak yenilikleri takip etmek, üreticilerle tanışmak ve iş alanımızı genişletmek üzere fuarları takip ediyoruz. Dünya’nın değişik ülkelerinden firma yetkililerle tanışıyoruz.”dedi.

KALİDA Bilişim Komitesi daha sonra İstanbul’da faaliyet gösteren bilgisayar firmalarının üst düzey yetkileri ile toplantılar yaptı. Firmaları ziyaret eden KALİDA Bilişim Komitesi Üyeleri, yetkililerle yaptıkları toplantılarda sektörün durumu, sıkıntıları ve geleceğini ele aldılar. İş gezilerinin faydasına değinen Bilişim Komitesi Başkanı Ergün Kalıç, “ Geziler kaynaşmayı ve tanışmayı sağlıyor. Aynı sektörde faaliyet gösteren kişileri bir birine yaklaştırıyor. Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren bilişimcilerle Almanya’da yapılacak olan fuara da hazırlık yapıyoruz. Genç arkadaşların ülke dışına çıkması ve yeryüzünü önemli bir pazar görmesini istiyoruz. Bu geziler sektör üyeleri arasındaki dostluk ve arkadaşlık ilişkilerini de pekiştiriyor.”dedi.

İstanbul Genç İşadamları Derneği’ni de (İGED) ziyaret eden KALİDA Bilişim Komitesi üyeleri, STK’ların önemi ve demokrasi kültürüne katkısını ele aldılar. Başkan Kalıç, “Demokrasiler; üreten, kendine güvenen, kazanan, paylaşan ve birlikte yaşamasını bilen bireyler istiyor. Dünya ile entegre olan, kazanan ve yeniliklerden haberdar kişiler bilinçli ve güçlü toplumu oluşturuyor. Biz genç işadamları ülkemiz ve şehrimiz için daha aktif olmalıyız ve STK’lar içinde örgütlenerek güçlerimizi toplamalıyız.”dedi.

İstanbul 1453 PANOROMA Müzesi, PierreLoti ve Eyüp Sultan Türbesini de gezen KALİDA Bilişim Komitesi üyeleri, çeşitli görüşmeler yaparak Kahramanmaraş’a döndü.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol