banner1066
Öne Çıkanlar TARİH NEYİN NE OLDUĞUNU YAZACAKTIR! KARAYOLLARI İŞ BAŞINDAYMIŞ! HUBUBAT HASAT BAYRAMI BİR TEK O YANMADI… SEFER TURAN AFŞİN BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ…

Bu haber kez okundu.

KAHRAMANMARAŞ’IN İKİNCİ EN BÜYÜK CAMİSİ KSÜ’DE YÜKSELİYOR
 2500 metrekare alana sahip 5 bin kişilik caminin bir an önce hizmet verir hale gelmesi için çalışmalar sürüyor. Rektör Deveci çalışmalar hakkında bilgi almak ve işleyişi hızlandırmak için atılması gereken adımları görüşmek üzere; Cami Yaptırma Cemiyeti başkan ve yöneticileri olan, İl Müftüsü Muhammed Gevher, KSÜ Merkez Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ömer Faruk Şirikçi, Saçaklızade Vakfı Başkanı Ali Demirdöven ve İnşat mühendisi Mehmet Kısakürek ile bir araya geldi.

 

Rektörlük Makamında gerçekleşen görüşmede Üniversitemizi camisiyle en kısa sürede buluşturmak amacıyla, cami yapımına katkı sağlayacak hayırsever iş adamları ile görüşme kararı alındı. Ayrıca Üniversitemiz camisine yardım etmek isteyen hayırsever vatandaşlarımızın gerek Abdülhamit Han Camii İmam-Hatibi ve KSÜ Merkez Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ömer Faruk Sirkçi ve gerekse Üniversitemiz Rektörlüğü aracılığıyla yardımlarını yapabilecekleri belirtildi.

 

KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci “Başlamış hiçbir cami inşaatı yarım kalmamıştır, ben inanıyorum ki camimizin inşaatı hayırsever iş adamlarımızın desteğiyle en kısa sürede tamamlanacaktır” dedi. Diyanet İşleri Başkanlığının bu güne kadar 1 milyon liranın üzerinde yardım yaptığını ifade eden Rektör Deveci “Başta Diyanet İşleri Başkanlığı olmak üzere caminin bu aşamaya gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı yanında yer alan Ahmet Hamdi Akseki Camii projesi örnek alınarak yapılan camide 5 bin kişi aynı anda ibadet edebilecek. Kaba inşaatının yüzde 50’si tamamlanan cami tamamlandığında Kahramanmaraş’ın Abdülhamit Han Camiinden sonra ikinci büyük camisi olacak.  Birçok yeniliği bünyesinde barındıracak olan camide engelliler de unutulmadı. Engelliler için yapının bütün kısımlarına erişim sağlayan asansörler yer alacak.

 

Cami inşaatının hayırseverlerin destekleriyle mümkün olan en kısa sürede tamamlanarak ibadete açılması hedefleniyor ve bunun içinde hayırseverlerimizin yardımları bekleniyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol