Öne Çıkanlar EN ÇOK İHRACAT YAPANLARI ÖDÜLLENDİRDİ ÇOCUKLAR HAVUZLARI ÇOK SEVDİ SONUNDA YAPILIYOR EKİNÖZÜ ILICA ARASI 45 DAKİKA SÜRECEK BASTIRMACI siyaset

Bu haber kez okundu.

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI SEÇİME GİTTİ
 O günden bu yana, aday olmadığı halde üzerine yıkıldığını söyleyen ve bu odaya 21 yılını (7 dönem) verdiğini söyleyen eski Başkan Yaşar Balık, aday olmak istemediğini, çekildiğini söyledi.İnşaat Mühendisleri Odasına ait müstakil, ancak daha tamamlanmamış, hizmete açılmamış binada eğilim belirleme toplantısında ve gerçekleşen genel kurulda konuşan Yaşar Balık, aslında yeni binayı bitirdikten sonra genel kurula gitmek istediğini, ancak şartlar gereği öne almak zorunda kaldıklarını belirterek, üyelere odanın geçmişi ile ilgili bilgiler verdi, “Daha düne kadar, sen para yiyorsun diyenler, hesapları görünce, kasada ve bankada para olduğunu öğrenince bugün burada aday olduklarını açıkladılar” dedi.

Balık ayrıca “Vaktinde temsilcilik olarak işe başladık. Bütçemiz yoktu, paramız yoktu ilkin. 1995’de Makine Mühendisleri Odası ile aynı yeri paylaştık. 1995’de genel merkezden büro tescil belgesini alınca rahatladık. Şimdi kendimize ait 4 katlı hizmet binamız var. Arsayı belediyeden aldık. Görev süremiz içerisinde bölge inşaat mühendisleri çalıştayı yaptık, görüş olarak belediyede imar yağmaları olduğunu ileri sürdük, çıkar ilişkilerinden söz ettik. Bakın domuz deresi imara açıldı, kışın sel bastı. Yani dere kendi intikamını almış oldu. Biz belediyeye, ‘size ücretsiz proje hizmeti vermeye hazırız’ dedik, yanaşmadılar bile. Neyse… Bunlar geride kaldı. Kısmet olursa 60 gün sonra binamız tamamlanmış olacak. Her ne kadar bize zenginler kulübü diye bakıyorlarsa, değiliz” diye konuştu.

MARAŞ’IN BİZİM İÇİN ÖNEMİ BÜYÜK

Bu sözü söyleyen, genel kurul için gelen İnşaat Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Turan Bayburt oldu. Bayburt, yaptığı konuşmada, Maraş’ın kendileri için önemli olduğunu söyleyerek, bu binayı vücuda getirenlere ve emeği geçenlere başta Yaşar Balık’a teşekkür etti.

Bayburt’un konuşması ardından, Balık’ın önerisi üzerine üyeler tek tek kendilerini tanıttılar. Arkasından da seçimde aday olduğunu açıklayan adaylar kendilerini tanıttılar.

İlkin Şener Yener çıktı. Yener konuşmasında demokratik bir seçim istediklerini, bugün de bu ortamın uygun olduğunu söyleyerek, “İstiyoruz ki kaybeden olmasın, kazananda odamız olsun”  dedi.

İkinci aday ise Güngör Çardaklı oldu. Balık yönetiminde de başkan yardımcılığı yapan Çardaklı, ilk yıllarda oturacak sandalyeleri bile bulunmadığı halde, bugün odanın geldiği noktaya dikkat çekti, başkan seçildiği taktirde eğitime büyük önem vereceklerinin altını çizdi.

Üçüncü aday olan Şakir Kocabaş ise, (37 yıllık mühendis) başkan seçildiğinde odaya katılan genç arkadaşları ile odayı bir adım daha ileri götürebilmek için mücadele vereceğini söyledi, bina için eski yönetime teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

Konuşmaların ardından oy kullanımına geçildi.

NOT: seçimle ilgili ayrıntılı haber ilerleyen saatlerde sitemizde olacaktır.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ahmet YENER 10 yıl önce

bilgi̇/ seçim sonucuna göre, oda başkani şener yener olmuştur.