Öne Çıkanlar ŞİRİKÇİ AİLESİNE YAKIŞAN DÜĞÜN BÜYÜKŞEHİRİ TUTANA AŞK OLSUN! 3-1 İKİ KIZ KARDEŞ BOĞULDULAR ÖZTUNÇ DA İSTİFASINI VERDİ ALİ SEZAL

Bu haber kez okundu.

GÖREV YİNE KİBAR ÖZDEMİR'İN

Kahramanmaraş Kadın Girişimciler Derneği Genel Kurulu Kocabaş Konağı’nda gerçekleşti. Genel Kurula kadar başkanlık görevini yürüten Hatice Koç, yoğun işleri nedeniyle tekrar aday olmadı. Hatice Koç ve üyelerin isteği üzerine Derneğin Kurucu Başkanı Kibar Özdemir, aday oldu.

Sabahat Küpelikılıç’ın Divan Başkanlığını yaptığı Genel Kurulda Kibar Özdemir Başkan seçildi.

Hatice Koç, derneğe bu güne kadar emeği geçen herkese teşekkür etti, şunları söyledi; “Biz bu derneği Kibar Hanım ile birlikte kurduk. Bu dernek bizim bebeğimiz. İşlerimin yoğunluğu nedeniyle başkanlık görevime devam edemiyorum. Bu derneğin öksüz yetim kalmasını istemedim ve Kibar Hanım’a sahipsiz bırakmaması konusunda rica ettim. Kendisi de sağolsun kabul etti. Bu gün burada Kibar Hanıma çocuğunu emanet ediyoruz. Geçmişte olduğu gibi yine güzel işlere imza atacağına inanıyorum” dedi, KAGİD çatısı altında bulunan kadınların hep kazançlı çıktığını belirterek, Özdemir’e başarılar diledi.

TIPKI ESKİ GÜNLERDEKİ GİBİ

Kibar Özdemir ise Koç’a teşekkür etti, gerilere giderek kısaca derneğin kuruluş hikayesini anlattı ve bir an ortam duygulu bir atmosfere büründü.

Derneğin kuruluş amacının girişimci kadın ruhunu öne çıkararak ekonomik özgürlüğünü sağlamak olduğuna dikkat çeken Özdemir; “Ekonomik özgürlük bir çok özgürlüğü beraberinde getirir. Gerek siyaset, gerek iş, gerekse de düşünce anlamında. Özellikle de ekonomik özgürlük kişiye özgüven kazandırır.

Benim amacım aslında derneği gençlere bırakmaktı. Koltuğa yapışıp kalmak bana göre değil. Ama görev yine bana düştü. Bu bir toplumsal sorumluluktur. Hep birlikte el ele verip tıpkı eski günlerdeki gibi başarıyı yakılacağımıza inanıyorum. Sayımızın her geçen gün artması en büyük temennim.

İcra atlarımızla gündeme geleceğiz. Genel kurulumuz üyelerimize ve tüm kadınlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Başkan Özdemir’in Yönetim Kurulu listesi ise şu isimlerden oluştu:

Sefa Tüten, Halime Danacı, Ayça Timarcıoğlu, Feyza Küçükdağlı, Mehtap Koçak, Mukaddes Çakmak.

 


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol