banner1165
Öne Çıkanlar siyaset TÜRKİYE BİR KABİLE KMS HEM SOSYAL HEM BEYEFENDİ PERFORMANS PROGRAMI VE BÜTÇE HAZIRLIK EĞİTİMİ

Bu haber kez okundu.

GÖKSUN’DA SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ VE SERGİ SALONU AÇILDI
 

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Sürekli Eğitim Merkezi ve Sergi Salonunun açılışında yaptığı konuşmada, “Bayan kardeşlerimize verdiğimiz bir sözü daha yerine getirmenin onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Bu merkez sayesinde bayanların ürettikleri el işlerini depolamaktan kurtulup yapacakları satış ve pazarlama ile ev ekonomilerine katkı yapacaklarına vurgu yapan Başkan Aydın, şunları kaydetti:

“Göreve geldiğimiz günden itibaren klasik belediyeciliğin dışında, sosyal, kültüre, eğitsel, sportif ve her alanda belediyecilik yapacağımızı ifade etmiştik. Allah’a hamdolsun bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla bunu başardık ve tüm çalışmalarımızda ilçemizdeki kamu kurumları ve stklar ile işbirliği içinde hareket etti. Bundan son derece mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Her yaptığımız projede bize verdikleri destekten ve birlikte hareket etmelerinden dolayı kurum amirlerimize ve stk başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Bizler bu birliktelikle halkımızı mutlu edecek projeler üretiyoruz ve üretmeye de devam edeceğiz. Özellikle hanım kardeşlerimize yönelik çok uzun yıllardan beri eksikliğini bildiğimiz bu merkezi de birlikte hizmete açmaktan ve bayan kardeşlerimize verdiğimiz bir sözü daha yerine getirmenin onurunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Artık hanım kardeşlerimiz katıldıkları kurslarda kazandıkları beceri ile sadece üretmek ve ürettiklerini sandıklarda biriktirmekten kurtulacaklar ve bundan sonra ürettiklerini bu merkezimizde sergileme ve pazarlama imkanına kavuşacaklar. Bu merkezde yapacakları satış sayesinde hem aile ve ilçe ekonomisine katkı sağlayacaklar hem de yeni ürünler üretme gayreti içinde olacaklar. İlerleyen süreçte ise bu işi yapan kardeşlerimizin artmasına vesile olacaklar. Bir kez daha bu merkezimizin ilçemize ve buradan istifadece edecek olan hanım kardeşlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Göksun Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Bilal Akoğlu’da yaptığı konuşmada kendilerine sağladığı imkandan dolayı Başkan Aydın’a teşekkür ettiğini ifade etti.

İlçe Milli Eğitimi Müdürü Halit Demirtaş ise örgün eğiminin yanı sıra yayın eğitim alanında da vermiş olduğu destekler ve sağladığı imkanlardan dolayı Başkan Aydın’a çiçek takdim etti.

Konuşmalarının ardından, Göksun Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi ve Sergi Salonunun açılışı kurdela kesilerek yapıldı. Başkan Aydın, beraberindekilerle birlikte sergi salonunu gezerek ürünler sergilenen ürünler hakkında usta öğreticilerden bilgiler aldı.

Sürekli Eğitim Merkezi ve Sergi Salonunun açılışına AK Parti Göksun İlçe Başkanı Ufuk Ünal, Kadın Kolları Başkanı Hatice Saz, Kamu Kurum Amirleri, STK Başkanları, usta öğreticiler, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol