banner746

Göksun’da ilçe çalıştayı

09 Haziran 2012 Cumartesi 10:34
Bu haber 769 kez okundu

DOĞAKA tarafından yürütülecek olan Bölge Planı kapsamında Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illerinin tüm ilçelerinde “İlçe Çalıştayları” düzenlenmesi planlanmış ve bu faaliyet öncelikli olarak ilçemizden başladı.

Göksun'da ilçe çalıştayı
 Çalıştay; Göksun Kaymakamı Ali Hamza PEHLİVAN, İlçe Belediye Başkanı Yrd. Doc. Ramazan HURÇ, İlçe Emniyet Müdürü Adnan KILIÇ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin BALCI, Belde Belediye Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşti.

Göksun ilçesinin mevcut durumu, ekonomik ve sosyal gelişmeye yönelik avantajları, gelişimi yavaşlatan sorunları ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri gibi hususlar katılımcı bir şekilde ele alındığı çalıştay, sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturumda gerçekleştirildi. Çalıştay da yaptığı konuşmada; "Öncelikle sunumları çok iyi bir şekilde tespit edip, ona göre her kurum bu anlamda kendi proje başlıklarını belirlerlerse, inanıyorum ki en az SODES kapsamında ürettiğimiz projeler nispetinde DOĞAKA kapsamında da projeler üretiriz” diyen Göksun Kaymakamı Ali Hamza PEHLİVAN; “İlçemizin potansiyelini burada ki temsilci arkadaşlarımız zaten biliyorlar. Geçtiğimiz yıllar belli projeler üretildi. Bu projelerin bir kısmı kabul gördü, bir kısmı kabul görmedi. Ama bu bizim yılmamıza yol açmamalıdır.Biz düşünmeye, fikir üretmeye,proje üretmeye devam edelim. Her geçen gün daha kabul edilebilir projeler yapma yolunda da ilerleyelim. Proje yaptıkça ve bu projeler uygulandıkça hem faydalı sonuçlar elde ediliyor, hem bu konuda çalışan arkadaşlarımız ve kurumlarımız tecrübe kazanıyor” şeklinde konuştu."

Haber@Fatih Aydın-Göksun 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder