Öne Çıkanlar KARAYOLLARI İŞ BAŞINDAYMIŞ! CESUR FM AİLESİ İFTARDA BİR KİŞİ EKSİGİZ CENGİZ ONARAN ÖĞRENCİLERE MESLEK SEÇİMİ ÖNERİSİ

Bu haber kez okundu.

ERKOÇ; MİRAÇ GECESİ BİZZAT PEYGAMBER EFENDİMİZ’İN ÖTELERDEN HEDİYE GETİRDİGİ GECEDİR
 Başkan Erkoç Miraç Kandili ile ilgili yayınladığı mesajda; “Miraç gecesi bizzat Peygamber Efendimiz (sas)’in ötelerden, manevi hediyeler getirdiği gecedir. Efendimiz (sas), bu geceyi “Ben Miraç’tan daha güzel bir şey görmüş değilim.” diye tarif ediyor. Öyleyse bu geceyi en iyi şekilde değerlendirmeli, gecenin güzelliklerinden istifade edebilmeliyiz.

Miraç Gecesi Allah’a ortak koşmama ve kulluk, anne babaya karşı güzel davranış, toplumun birbirine karşı vazifelerini ifade eden komşuluk hukuku, emanete saygı, dostluk, kardeşlik ve merhamet gibi ilkeler üzerinde düşünmemize de vesile olmalıdır. İnanıyorum ki, kandil gecesi, insanımızın gönlünde bu yönde bir meşale tutuşturacak, kaybolmaya yüz tutan manevi değerlerimizin ve insani hasletlerimizin hatırlanmasına vesile olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Kahramanmaraşlı hemşerilerimizin Miraç Kandili'ni tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diliyorum”dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol