Öne Çıkanlar KAHRAMANMARAŞ PİAZZA 2. YAŞINI KUTLUYOR dizi UNESCO DÜNYA MİRASLARI SERGİSİ AÇILIŞI … AR-GE ÇALIŞMASI ÇOK ÖNEMLİ ÖNEMLİ kahramanmaraş belediyesi

Bu haber kez okundu.

ERİCEK KURTULUŞ CAMİ İBADETE AÇILDI
 Kurtuluş Mahallesindeki 500 kişilik caminin açılış töreninde bir konuşma yapan Göksun Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Türk Milletinin dini mabetlerin yapımına ve yaşatılmasına büyük önem verdiğini söyledi.Pehlivan, 2.5 yıl gibi kısa bir sürede yapımı tamamlanan caminin yapımında yapılan yardım ve katkıların çok anlamlı olduğunu kaydetti.

Göksun Belediye Başkanı Ramazan Hurç’ta yaptığı konuşmada, camilerin inşa edildiği yerlerin Müslüman Türk yurdu olduğunun nişaneleri ve tapu senedi olduğunu dile getirdi.


Bu tapu senetlerine sahip çıkılması gerektiğine inandığını dile getiren Hurç, göreve geldiği günden itibaren yapılan bütün camilere önemli ölçüde destek verdiğini ve bundan sonrada destek vermeye devam edeceğini kaydetti.

İlçe Müftüsü Süleyman Şahin ise yaptığı konuşmada camilerin bulunduğu beldeleri bereketlendirdiğine işaret ederek mübarek bir günde Ramazan arifesinde ibadete açılan Kurtuluş Camisinin de Ericek beldesini ve belde halkını bereketlendireceğine inandığını kaydetti.

Daha sonra Müftü Şahin’in yaptı duanın ardından caminin açılışı yapıldı.

Caminin açılış kurdelesini Kaymakam Pehlivan, Göksun Belediye Başkanı Ramazan Hurç, Afşin kaymakamı Faik Arıcan, Ericek Belediye Başkanı Yusuf Özbeyler, Müftü Şahin ve caminin yapımında ve yardım toplanmasında büyük emekleri olan Gökçe Değirmenci birlikte kestiler.

Nurettin Dal
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1245

banner1233

banner1234

banner1246

banner1248

banner1237