banner822

banner818

banner814

banner819

banner821

banner823

banner824

ELBİSTAN’DA SAĞLIK DEVRİMİ

13 Haziran 2018 Çarşamba 14:09
Bu haber 1887 kez okundu

Elbistan Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet veren ve daha önce 9 yatak kapasiteli iken yapılan çalışmalar sonucunda 25 yatağa çıkarılan Fizik tedavi Ünitesi ile eski acil servis binasında hizmet verecek olan Toplum Ruh Sağlığı Merkezinin açılışını yapan Mahir ÜNAL, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr Ali Nuri ÖKSÜZ ve Hastane Başhekimi Uzm. Dr Akif TÜRK'ten birimler hakkında bilgi aldı.

ELBİSTAN'DA SAĞLIK DEVRİMİ
banner811
 

Açılış programına katılan Mahir ÜNAL ve beraberindeki heyet, ilk olarak Fizik tedavi Ünitesi’nin açılışını gerçekleştirdi.
Ardından, eski hastane binasının acil servis kısmında açılan ve yaklaşık 150 hastaya hizmet sunacak olan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nin (TRSM) açılışı gerçekleştirildi. Daha sonra burada tedavi gören bir hastamızın ebru çalışmasını izleyen Mahir ÜNAL'a bir hasta tarafından hediye edilen ebru tabloyu kabul ederek, teşekkür etti.
Daha sonra başka bir hasta tarafından saz eşliğinde söylenen Türkü dinletildi,  akabinde Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde hastalar tarafından yapılan eserleri incelenerek yetkililerden bilgiler alındı.


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder