banner1078
Öne Çıkanlar BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI ÖZEL TARAFTARLAR HEDEFIMIZ ONCE IYI INSAN YETIŞTIRMEK TANRIVERDİ: ASLA GERİ DÖNMEYİ DÜŞÜNMEDİLER FALA BAKACAK!

Bu haber kez okundu.

EKİNÖZÜ’NDE ÇİLEK HASADI BAŞLADI
 Ekinözü İlçesinde Kandil Mahallesi Kayapa Bölgesinde toplanan ve temizlendikten sonra bölgeye ihraç edilecek çilekler hasat edilmeye başlandı.

Üreticiler, hasat ettikleri çilekleri meyve haline teslim ediyor. Kandil Mаhаllеsi'ndе, 3 yıldır 25 dönüm аrаzidе çilek üretimi yаpаn Adil Türk çileğin bölge iklimini oldukça sevdiğini aktardı .

 

Adil Türk: "Bu yılın çilek sezonunu açmış bulunuyoruz. Bilindiği gibi Ekinözü çileği aroma ve boyut olarak istenilen seviyede. İlk olarak 1-2 dekarla başlanan çilek ekimi şimdi 25 dönüme ulaştırdık Bölgede Ekinözü Raf ömrünün uzun olmasının Ekinözü çileğine olan talebi artırdığını dile getirerek şöyle devam etti: "Diğer çileklerin raf ömrü 1-2 gün iken bizim çileğimiz soğuk ortam olmadan 6-8 gün dayanabiliyor. Çevre il ve ilçelerden yoğun talep geliyor. Diğer önemli özelliği de Mersin ve Başka ilerdeki çileğinin hasadından sonra başlıyor mayıs ayının son haftasındayız Hasada yeni başlıyoruz Bu da insanların 5-6 ay taze çilek yemesine olanak sağlıyor dedi.

Türk , "Bizim ürünlerimizin namı artık Kahramanmaraş sınırlarını aştı. Artık ihracat yaptığımız birçok ilde Ekinözü çileğinin çok önemli bir marka değeri var. Ürünlere baktığımız zaman çileğimizin bu yıl daha kaliteli olacağını düşünüyoruz. Kahramanmaraş’taki en kaliteli çilek olduğunu bildiğimiz ve bu konuda da çileğin başkenti olacağımıza inandığımız, yani bizim ürettiğimiz çilek üzerinde tercihini yapıyor. Tüketiciler çileğimizi çok beğeniyor” dedi.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol