banner1071
Öne Çıkanlar BAŞKAN ERKOÇ VOLEYBOLCULARA BAŞARILAR DİLEDİ KAVŞAKLARA DEKORATİF LED SÜSLEME SAĞLIK İÇİN SAĞLIKLI SÜT İÇİN ŞEHİTLER YÜREĞİMİZE KOR ATEŞE DÜŞÜRDÜ BİR İYİLİK MEDENİYETİ OLARAK İSLAM

Bu haber kez okundu.

DEDEOĞLU, MEYVE AĞAÇLARINDAKİ DON OLAYLARINI MECLİS’E TAŞIDI
 Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde konuşan Dedeoğlu, Kahramanmaraş’ta yaşanan don olaylarından dolayı erken çiçek açan kayısı, ceviz, badem, armut, elma, kiraz, vişne vs. ağaçları ve bağların önemli ölçüde zarar gördüğünü söyledi.

Pek çok bölgede olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da meyve ağaçlarının ‘yalancı bahar’ nedeniyle zamanından önce çiçek açtığını hatırlatarak, “Yaşanan don olayı Kahramanmaraş’ta meyve ağaçlarına, ürüne önemli ölçüde zarar vermiş durumdadır. Üreticilerimizin yaşanan don nedeniyle zararları katlanmıştır. Hükümetin mutlaka üreticilerimizin bu zararlarını tespit ederek, mağduriyeti önlemesi gerekir.” dedi. 

Dedeoğlu, 2090 Sayılı Tabi Afetten Zarar Görecek Çiftçilere Yapılacak Yardımlar Hakkında Kanun’un çiftçi haklarını koruma konusunda yetersiz kaldığına ve ağır şartlar ortaya koyduğuna da işaret ederek, yasanın çiftçileri koruyacak ve çiftçilere sahip çıkacak şekilde yeniden düzenlenmesi gerektiğini iddia etti.

Dedeoğlu, yüksek oranlı sigorta bedelleri nedeniyle üreticilerin ürünlerini sigorta kapsamına aldıramadıklarına da dikkat çekerek, çiftçilerimizi büyük bir külfet altına sokan sigorta konusunun da etraflıca ele alınmasını istedi.

Dedeoğlu, tarım konusunun Kahramanmaraş için çok büyük önem taşıdığını ifade ederek, Kahramanmaraş’ın geçim kaynağı olan tarım konusunun ülke ekonomisi açısından da çok büyük önem taşıdığını kaydetti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1070