banner1071
Öne Çıkanlar ÖZEL SANKO OKULU TENİSTE İL BİRİNCİSİ OLDU KÜTÜPHANELER MADALYALARINI ALDILAR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR VOLEYBOL TAKIMI GALİBİYETE DOYMUYOR GAZETECİLER İFTARDA BİRARADA MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ…

Bu haber kez okundu.

DEDEOĞLU, KREDİ BORÇLARINA İYİLEŞTİRME İSTEDİ
 Dedeoğlu, Şubat 2014’te ferdi kredi borcunu ödeyemeyenlerin sayısının geçen yılın aynı ayına oranla yüzde 63.4 artarak, 57 bin 116 kişiye yükseldiğini ifade etti.

Dedeoğlu, ayrıca bankalara kredi kartı borcunu ödeyemeyenlerin sayısı da yüzde 51.4 oranında artmış gösterdiğine işaret ederek, bu kişilerin sayısının 84 bin 148’e çıktığını ifade etti.

İyileştirme Yapılmalı

Konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi Gündemine taşıyan Dedeoğlu, ekonomik sıkıntılar nedeniyle bankalara olan borçlarını ödeyemeyen vatandaşlara iyileştirme yapılmasını istedi.

Ülkemizde insanların büyük bir kısmının geçim sıkıntısı çektiğini bildiren Dedeoğlu, gelir dağılımında ortaya çıkan adaletsizliğin sürekli olarak artış gösterdiğini sözlerine ekledi.

Ucuz İnternet ve Telefon

Dedeoğlu, bir başka soru önergesinde de pahalı internet ve pahalı telefon faturası konusunu Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıdı.

Abonelere, daha ucuz internet imkânı ve daha ucuz bir telefon hizmeti verilmesi konusunda çalışma yapılması gerektiğini de kaydeden Dedeoğlu, habersiz olarak değiştirilen internet ve telefon tarifelerinin de mağduriyete neden olduğunu açıkladı. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1070