banner1071
Öne Çıkanlar KEÇİÖREN FIRTINAYI 2-3 YENDİ KURTULUŞ COŞKUSU 96. KEZ YAŞANDI BÜYÜKŞEHİR İLÇELERDE ÇALIŞIYOR BAYAN GÜREŞÇİLERİMİZDEN BÜYÜK BAŞARI SÜFYAN EMİROĞLU

Bu haber kez okundu.

DEDEOĞLU, “HER EVDE EN AZ BİR İŞSİZ VAR”
 Dedeoğlu, işsizlik rakamlarının hükümet politikaları nedeniyle çift haneli rakamların altına bir türlü düşemediğini vurguladı. Türkiye’de işsiz kişi sayısının açıklanan son rakamlara göre, 19 bin kişi artarak, 2 milyon 809 bin rakamlarına yükseldiğine işaret eden Dedeoğlu, resmi olmayan gerçek rakamların çok daha yüksek olduğunu vurguladı.

Hükümetin işsizlikle mücadele konusunda yıllardır neredeyse hiçbir şey yapmadığını da ifade eden Dedeoğlu, genç nüfusta ortaya çıkan işsizlik oranlarının çok üzüntü verici olduğunu açıkladı.

Kahramanmaraş’ta seçim çalışmalarını sürdüren Dedeoğlu, iş gücüne katılım oranının son yıllarda oldukça düşük olduğunu da hatırlatarak, ülkemizde pek çok meslek grubunda işsizlik yaşandığını bildirdi.

Dedeoğlu, yıllarca dirsek çürüterek okul bitiren gençlerimizin işsiz kalmasının hem ülkemiz, hem de ülke ekonomisi için çok büyük bir kayıp olduğunu ifade etti. Ülkemizde işsizlik sorununa üretimi ve istihdamı artırarak çözüm bulunması gerektiğine dikkat çeken Dedeoğlu, sözlerini söyle sürdürdü:

“Her evde en az bir işsiz var. İşsizlik artıyor. Sürekli olarak ithalata yönelen hükümet, işsiz gençlerimizi unutmuş durumdadır. Hükümet ithalat yerine yatırım ve üretime yönelmelidir. Üretim artışı sağlanarak, ihracat artırılmalıdır. Hem kamu da hem de özel sektörde iş gücü piyasalarına katılın artırılmalıdır. İşsizlik meselesine çözüm bulamayan hükümet, ülkeninhiç meselesine çözüm bulmaz. Ülkemizde en temel sorun, işsizlik sorunudur.

Yatırımları artırmak ve istihdam sağlamak için özel müteşebbisler mutlakateşvik edilmeli ve desteklenmelidir. Yerli sanayinin rekabet gücü artırılmalıdır. Böylece ülkemizde daha fazla istihdam sağlanmalıdır.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1070